Pirmiausiai mokiniai su savivalda susiduria rinkdami klasės aktyvą, paskui dalyvaudami mokyklos veikloje. Peržengus mokyklos ribas mokiniai su savivalda susiduria dalyvaudami bendruomenės veikloje, kreipdamiesi į seniūniją ar savivaldybę. 2 klasės mokiniai vasario 12 d. aplankė Kalvarijos savivaldybės merą Nerijų Šidlauską. Šio susitikimo tikslas - skatinti moksleivių pilietiškumą ir bendruomeniškumą, supažindinti su vietos savivalda ir jos principais. Meras su vaikais susitiko savo kabinete, trumpai papasakojo apie savo, kaip savivaldybės vadovo, atsakingas pareigas, savivaldybės administracijos vykdomą veiklą, kuri padeda įgyvendinti numatytus darbus savivaldybėje. Smalsūs antrokai uždavė merui daug klausimų: apie svarbiausius darbus, kaip tapo meru, ar patinka jo darbas, kokia mero darbotvarkė, pomėgiai ir hobis, kiek dirbs Kalvarijos meru ir kokią įsivaizduoja miesto ateitį, „pasimatavo“ jo kėdę. Savivaldybės vadovas palinkėjo smalsuoliams gerai mokytis, siekti savo svajonių ir visada būti aktyviais. Vaikai taip pat užsuko ir į vicemero A. Burinsko kabinetą. Kelionę po miesto savivaldybę mokiniai tęsė apsilankydami posėdžių salėje, kur posėdžiauja Kalvarijos miesto valdžia, susipažino su čia vykstančių posėdžių tvarka. Susitikimo pabaigoje antrokai suprato, kad savivaldybėje dirbančių žmonių darbas, nors įdomus, tačiau sudėtingas.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė D. Simanavičienė