User Rating: 5 / 5

Knygų skaitymas – tikras malonumas, kuris leidžia keliauti. Galite nusikelti į visiškai kitą pasaulį, kultūrą, o gal net planetą ar negyvenamą salą. Knygų skaitymas neturi ribų, rėmų ir taisyklių. Jis lavina vaizduotę, atmintį, skatina mąstyti.
Vasario 9 dieną 2-3 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje „Vertybės rašytojos E. Daciūtės kūryboje“. Mokiniai susipažinę su E. Daciūtės kūryba, aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose. Trečiokai kūrybiškai pristatė perskaitytos knygos „Lubinų labirintas“ skaitytus kūrinius, papasakojo meškių nuotykius, aplikavo veikėjus, piešė lubinų pievą. Buvo daug šiltų emocijų, gilių minčių ir daug nuostabių meškučių. Visi kartu diskutavo apie vertybes – draugiškumą, dosnumą, sąžiningumą, atradimo džiaugsmą, laimę.... Drauge skaitė nuostabią istoriją „Laimė yra lapė“, kurią tikrai siūlome visiems vaikams paskaityti. Mokiniai dalinosi savo mintimis, kas jiems yra laimė, kada žmogus gali būti laimingas ir ko reikia, kad būtum laimingu. Vaikų manymu, „Laimė – tai sveikata, mama, tėtis, mažas broliukas, gyvūnai, meilė, kai diktantas parašytas be klaidų...“. Antraklasiai išlankstė knygos skirtuką „Lapė“. O pamokos pabaigoje mokiniai dalyvavo Kahoot viktorinoje, žaidė žaidimą „Surask porą“. Džiugu, kad tokios integruotos tarpklasinės veiklos ne tik skatina vaikų smalsumą, suteikia džiugių emocijų, naujos patirties, bet ir lavina vaikų sakytinės kalbos, mokėjimo mokytis, bendradarbiavimo su bendraamžiais gebėjimus. Aukime kartu su knyga!

Pradinių klasių mokytojos D. Simanavičienė ir D. Kazlauskienė