Trečiokai jau žino reikšmines žodžio dalis, mokėsi jas pažymėti sutartiniais ženklais. Lapkričio   29 d. pasitikrino savo įgūdžius – vyko integruota lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamoka. Dirbome individualiai, poromis, grupėmis. Pirmoji grupė atliko „Eduka klasė“ aplinkoje esančią skaitmeninę užduotį „Suskirstyk žodžius į grupes su priešdėliu – be priešdėlio“. Kiti tuo metu dirbo prie „tinklo“. Reikėjo tiksliai užrašyti programavimo komandas, kurias įvykdę klasės draugai ras naujas užduotis. Šią įdomią veiklą, padedančią ugdytis informatinio mąstymo gebėjimus, mes labai pamėgome. Pamoka buvo darbinga. Kai įdomu, mokytis smagu.

Trečios klasės mokiniai aktyviai įsijungė į projektą „Informatika pradiniame ugdyme“. Mokomės mažais žingsneliais, siekdami įsigilinti, suprasti, kad norint išmokti programuoti, nereikia tapti programuotoju. Šios veiklos mus skatina mąstyti, kurti, atrasti, bandyti., o sėkmės receptas – bendradarbiavimas.

Programavimo savaitės Europe Code Week džiaugsmą išbandė 2 klasės mokiniai. Mokymasis programuoti stiprina moksleivių skaitmeninius įgūdžius, padeda geriau suprasti juos supantį pasaulį ir suteikia daugiau galimybių siekiant sėkmės mokantis.

4 kl. mokiniai dalyvauja projekte ,,Informatika pradiniam ugdyme“. Informatika integruota į įvairių dalykų pamokas, vaikai mokosi naudotis kompiuteriais ir kompiuterinėmis programomis. Spalio 10 d. ketvirtokai dalyvavo ES programavimo savaitėje. Mokiniai atliko praktines įvairių daiktų ir objektų skaičiavimo užduotis, aritmetinius veiksmus su natūraliaisiais skaičiais, sprendė gyvenimiškus matematinio turinio uždavinius, žaidė įvairius programavimo žaidimus, atliko skaičiavimus svetainėje http://wwwplaycodemonkey.com

4kl code

4 kl. mokytoja J. Sinkevičienė

Kompiuteriai mus supa visur. Visi mokame jais naudotis, o dauguma iš mūsų be jų neapsieiname nė vienos dienos. Nuo 2018 m. rugsėjo mėn. mūsų mokyklos pradinukai taip pat turi galimybę susipažinti su programavimo abėcėle, išbandyti loginį mąstymą lavinančias užduotis. Mokiniai pamokų metu atlieka įvairias kūrybines užduotis ne tik naudodami IT, bet ir žaisdami įvairius žaidimus, mokydamiesi kūrybiškai spręsti iškilusias problemas. Š. m. spalio 6–21 d. visoje Europoje ir Lietuvoje vyksta iniciatyva ES programavimo savaitė (Code Week).

2018 m. kovo 23 d. 7-10 klasių mokiniai kartu su neformaliojo švietimo organizatore N. Barkevičiūte dalyvavo tęstinio projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ technologijų ir kūrybinių industrijų krypties programoje „Lazerių technologijos“. Programą mokiniams pristatė vadovas Eduardas Žemeckis.

praditdid

MŪSŲ MOKYKLA – RESPUBLIKINIO
PROJEKTO „INFORMATIKA PRADINIAME UGDYME“ DALYVĖ

Mokyklos komanda, kartu su 100 kitų atrinktų Respublikos mokyklų, dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos bei Ugdymo plėtotės centro inicijuotame projekte „Informatika pradiniame ugdyme“. Projekto dalyviai išbandys mokomąją medžiagą, parengtą remiantis informatikos turinio matmenimis, teiks siūlymus dėl informatikos turinio ir informatikos bendrosios programos projekto, dalyvaus projekto renginiuose ir mokymuose, dalinsis gerąja patirtimi su savo ir kitų mokyklų mokytojais.

Kaip mums sekasi rasite čia:

Pradinukai išbando programavimo pagrindus

Programavimo savaitė antroje klasėje

Ketvirtokai programavimo savaitėje

Pirmosios informatikos pamokos trečioje klasėje

Įdomios veiklos integruotoje trečiokų pamokoje

2017 m. lapkričio 21 d. 7-10 klasių mokiniai kartu su neformaliojo švietimo organizatore N. Barkevičiūte dalyvavo tęstinio projekto „ Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ kultūrinės-meninės krypties edukacinėje programoje „Muzikos paslaptys“, kuri vyko M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje Kaune. Šios programos tikslas – supažindinti mokinius su muzikos menu, instrumentų istorija ir leisti juos išbandyti praktiškai.