Panašu, kad projektas „Bendradarbiaujančios klasės“ kaip reikiant užkrėtė draugystės virusu. Kasmet, Vasario 16-osios proga, Lietuvoje vyksta didžiausia bendradarbiavimo pamoka. Mokytojai iš skirtingų mokyklų ir miestų veda integruotas pamokas. Šių pamokų dėka susitiko antrokai iš 3 skirtingų mokyklų: Viekšnių gimnazijos, Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijos ir Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos. Bendrystė, šypsenos ir nuostabus laikas kartu tęsėsi minint Kovo 11- ąją! O balandžio 15 d. antrokai leidosi į kelionę susitikti su draugais iš Kėdainių ir Viekšnių. Susitikimas vyko LSU Kėdainių „Aušros” progimnazijoje. Prasidėjo metodinė - praktinė mokinių ir mokytojų integruoto ugdymo SEU diena ,,Draugystės virusas 2024".

Pirmoji žaidybinė pamoka vyko baseine. Mokiniai ne tik mankštinosi, plaukiojo, bet atliko ir matematines užduotis. Sportas ir matematika – puikus duetas.
„Draugystė – tai būtinybė, reikalingesnė už ugnį ir vandenį“ – rašė filosofas Ciceronas. Graži draugystė suteikia pilnavertiškumo jausmą, pasitikėjimą, artumą, supratimą. Turėti tikrą draugą – didelis džiaugsmas. Tad visi jaukiai susibūrėme pažaisti smagius žaidimus, pralinksminti visus savo plačia šypsena ir suverti draugystės voratinklį.
Šiuolaikinis gyvenimas neįsivaizduojamas be technologijų. Žengiant koja kojon su laiku, technologijos ir mokykloje tampa neatsiejama ugdymo proceso dalimi. Tad ir mūsų susitikimas tęsėsi medijų erdvėje, kur pradinukai susipažino su Saulės sistema, mokėsi matematikos veiksmų interaktyviame 3D vandens pasaulyje kartu su piratu.
Po to antrokai susipažino su ugdymo įstaigos erdvėmis, apžiūrėjo mokinių darbų parodą, apsilankė lauko klasėje.
Tada linksmai besišnekučiuodami patraukėme į Kėdainių senamiestį. Kėdainių senamiestis – muziejus po atviru dangumi, pasakojantis turtingą miesto ir Lietuvos istoriją. Su jo istorija mus supažindino mokytoja Diana. Apsilankėme DŽIAZO gatvėje. Pasaulyje yra vos keli miestai, turintys gatves, pavadintas DŽIAZO vardu.
Pavargę, bet kupini pačių geriausių įspūdžių sugrįžome į savo mokyklas. Tikime, kad ši mokyklų draugystė toliau tęsis.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė D. Simanavičienė