User Rating: 0 / 5

 

DĖL KALVARIJOS SAV. JUNGĖNŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS DIREKTORIAUS 2019 M. RUGPJŪČIO 30 D. ĮSAKYMU NR. V-94 „DĖL 2019-2020 MOKSLO METŲ PRADINIO IR PAGRINDINIO UGDYMO PROGRAMŲ UGDYMO PLANO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos 2019-2020 mokslo metų pradinio ugdymo programos ugdymo plano pakeitimai (2019 m. lapkričio 25 d. direktoriaus įsakymas Nr. V-148).

Suderinta Mokyklos tarybos 2019 m. lapkričio 29 d. posėdžio protokolo Nr. 5 nutarimu.

Suderinta su Kalvarijos savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danute Lisauskiene 2019 m. gruodžio 3 d.

10 p. 2019-2020 mokslo metais ugdymo procesas prasideda 2019 m. rugsėjo 2 d., ugdymo proceso pabaiga – 2020 m. birželio 4 d.

Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos 2019-2020 mokslo metų pagrindinio ugdymo programos ugdymo plano pakeitimai (2019 m. lapkričio 25 d. direktoriaus įsakymas Nr. V-147).

Suderinta Mokyklos tarybos 2019 m. lapkričio 29 d. posėdyje, protokolo Nr. 5 nutarimu.

Suderinta su Kalvarijos savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danute Lisauskiene 2019 m. gruodžio 3 d.

7.1. p. Mokslo metų ir ugdymo proceso pradžia – 2019 m. rugsėjo 2 d., ugdymo proceso pabaiga – 2020 m. birželio 16 d.

 


KALVARIJOS SAV. JUNGĖNŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS GABIŲ IR TALENTINGŲ VAIKŲ UGDYMO METODINĖS REKOMENDACIJOS


Kas penktas tėvas nežino, kaip turėtų tinkamai reaguoti, jei jo vaikas susidurtų su patyčiomis. Tuo tarpu kas trečias tėvas prisipažįsta, kad jo vaikas yra patyręs patyčias mokykloje. „Vaikų linija“, skatindama tėvus pastebėti ir padėti savo vaikams spręsti patyčių situacijas, pristato nemokamus mokymus tėvams internetu, adaptuotus iš Švedijos patyčių prevencijos organizacijos „Friends“.  

Kaip rodo „Vaikų linijos“ užsakymu 2019 m. visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, didžioji dauguma (88 proc.) suaugusiųjų vaikų patyčias mokykloje laiko aktualia problema. 36 proc. mokyklinio amžiaus vaikų turinčių tėvų tvirtina kad jų vaikai yra patyrę patyčias, o 7 proc. apklausos dalyvių teigia nežinantys, ar jų vaikai turi tokių patirčių. Tuo tarpu tik 3 proc. tėvų prisipažįsta, kad jų vaikai yra patys tyčiojęsi iš kitų vaikų.

Kaip turėtų reaguoti, sužinoję, kad jų vaikas patiria patyčias ar pats tyčiojasi iš kitų, nežino 20 proc. apklaustų tėvų. Kas trečias tėvas teigia nesantis informuotas ir apie veiksmus, kurių turėtų imtis jų vaikų mokykla, įvykus patyčioms. Tuo tarpu mokyklų gebėjimas spręsti patyčių problemą jau ne pirmus metus tėvų vertinamas vidutiniškai (2019 m. – 5,9, 2018 m. – 5,9, 2017 m. – 6, 2016 m.  – 6,3 balo skalėje nuo 1 iki 10).

„Vaikams, susidūrus su patyčių patirtimis, yra būtinas jautrus, o tuo pačiu metu struktūruotas suaugusiųjų reagavimas, kuris apima ir vaikų išklausymą, ir veiksmų, užkertančių kelią tolesnėms patyčių situacijoms, inicijavimą. Už patyčių sustabdymą ir pagalbos vaikui organizavimą yra atsakingi suaugusieji – tėvai ir mokyklos darbuotojai, kurių glaudus tarpusavio bendradarbiavimas yra itin svarbus patyčių situacijose, – teigia „Vaikų linijos“ psichologė dr.Jurgita Smiltė Jasiulionė. – Todėl tėvams būtina domėtis ir suprasti, kaip jie galėtų reaguoti, išgirdę apie vaikų patyčių patirtis, kokia pagalba yra svarbiausia patiriantiems patyčias, jas inicijuojantiems ar stebintiems vaikams. O taip pat tėvai turi žinoti, kokia yra mokykloje priimta reagavimo į patyčias ir kitokį žeminantį elgesį tvarka. Visa ši informacija tikrai praverstų tėvams ramiau ir struktūruočiau reaguoti į vaikų patyčių patirtis.“

„Vaikų linija“, 16 metų vykdydama kampaniją BE PATYČIŲ ir įvairiomis veiklomis siekdama mažinti patyčių ir kitokio žeminančio elgesio paplitimą, dėl kurio kenčia didelė dalis vaikų, siūlo pagalbą Lietuvos tėvams – nemokamus mokymus internetu apie vaikų patyčias: https://mokymaitevams.bepatyciu.lt. Šiuose interaktyviuose mokymuose pristatomos dažniausiai pasitaikančios situacijos vaikų patyčių ir kitokio žeminančio elgesio atvejais. Tėvai kviečiami jas spręsti, pasirenkant galimus reagavimo būdus ir scenarijus, o virtuali konsultantė iš karto suteikia grįžtamąjį ryšį: padrąsina taip reaguoti ir toliau arba suteikia patarimų, kaip geriau galima pasielgti konkrečioje situacijoje.

„Vaikų linija“ mokymus tėvams internetu adaptavo, bendradarbiaudama su Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“ ir Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“.

„Šiuos mokymus sukūrėme, reaguodami į tėvų, kurių vaikai patyrė patyčias, klausimus mums, kaip teisingai elgtis patyčių situacijose ir kaip palaikyti savo vaiką. Pristatę šiuos mokymus Švedijoje, iš tėvų sulaukėme teigiamų atsiliepimų, kad juose jie rado aiškių patarimų, kaip kalbėtis su vaikais, kaip bendradarbiauti su mokykla, kaip spręsti patyčių situacijas, vaiko interesus išlaikant dėmesio centre, – pasakoja „Friends“ tyrimų ir plėtros vadovas Magnus Loftsson. – Todėl mūsų „Friends“ komanda labai džiaugiasi, kad „Vaikų linija“ šią tėvams skirtą pagalbos priemonę adaptavo ir Lietuvoje. Tikimės, kad Lietuvos tėvams šie mokymai suteiks reikalingų žinių ir įgūdžių, sprendžiant vaikų patyčių situacijas.“

Spręsdami šiuos mokymus, tėvai gaus patarimų, kaip reaguoti į nerimą keliantį vaiko elgesį, kokių veiksmų imtis, įtariant ar sužinojus, kad vaikas patiria patyčias ar kitokį žeminantį elgesį. Analizuodami įvairias situacijas, tėvai ras būdų, kaip kalbėtis su vaiku apie panašias patyčių situacijas ir galės lavinti įgūdžius, kaip kreiptis pagalbos į mokyklos darbuotojus ir bendradarbiaujant su jais užtikrinti, kad vaikai mokykloje galėtų jaustis saugiai.

„Vaikų linija“ siūlo keletą patarimų į dažniausiai tėvams kylančius klausimus, susijusius su vaikų patiriamomis patyčiomis.

Kaip prakalbinti vaiką, jeigu įtariate patyčias? https://youtu.be/qtdj5qGiK1Y

Kaip reikėtų reaguoti, jeigu vaikas pasidalina savo patyčių patirtimi? https://youtu.be/GIOWsgDzxng

Kaip reikėtų bendradarbiauti su mokykla, jei mano vaikas patiria patyčias? https://youtu.be/N8xnY-xOm-Q

Kaip pasiruošti susitikimui su klasės auklėtoju dėl vaiko patiriamų patyčių? https://youtu.be/9aHQgTpdqQw

Daugiau atsakymų ir patarimų, kaip elgtis, kai vaikai susiduria su patyčiomis mokykloje – mokymuose tėvams internetu: https://mokymaitevams.bepatyciu.lt.

 


 paramoscentras

2019 m. kovo 7 d.

Ilgėja „Tėvų linijos“ darbo laikas

Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val. Tad nemokamos anoniminės psichologų pagalbos visoje Lietuvoje sulauks daugiau tėvų, globėjų ir senelių.

Kaip bandomasis projektas prieš pusantrų metų startavusi „Tėvų linija“ parodė, kad profesionalių psichologo konsultacijų poreikis – labai didelis. Tėvai nori pasitarti, kaip reaguoti į vaikų elgesį, kaip susivaldyti ir bendrauti su atžalomis, kad būtų išlaikyti geri santykiai. Tačiau dėl riboto „Tėvų linijos darbo laiko į daugiau kaip pusė skambučių nebuvo atsiliepta“, - sako „Tėvų linijos vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė.

Siekiant spręsti didelio psichologų poreikio problemą, ypač mažesniuose miesteliuose, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, finansuojanti „Tėvų linijos“ projektą, sudarė galimybę tėvus konsultuoti per dieną dviem valandomis ilgiau. Dabar nemokamu numeriu 8 800 900 12 galima skambinti darbo dienomis nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 21 val.

Toks konsultacijų telefonu laikas pasirinktas neatsitiktinai. „Mažylių tėvams patogiau pasikalbėti, kai jie dieną miega, o dirbantys galės ramiai paskambinti pietų pertraukos metu. Vakarinis laikas išlieka toks pats, nes kai iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka, neretai jie būna pavargę ir suirzę. O tai išprovokuoja konfliktines situacijas, kurias sunkiau ramiai išspręsti“, - pastebi J.Baltuškienė.

Kartais tėvams pakanka tik nesudėtingo praktinio patarimo, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ar motyvuoti vaiką mokytis, susitvarkyti kambarį, mažiau žaisti kompiuterinių žaidimų. Taip pat tėvams reikia padėti nusiraminti, kad lengviau susivaldytų konfliktinėje situacijoje, ir patarti, kaip išspręsti sudėtingas problemas: kai šeima skiriasi, vaikas vartoja alkoholį, smurtauja ar negrįžta į namus.

Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirba tik profesionalūs Paramos vaikams centro psichologai, todėl čia skambinama ir išsikalbėti, nusiraminti, ir sužinoti konkrečių patarimų dėl bendravimo su vaikais. Konsultacijos yra anoniminės.

„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinama VšĮ „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt

Apie Paramos vaikams centrą

Tai nevyriausybinė organizacija, nuo 1995 m. teikianti profesionalią, efektyvią, visavertę pagalbą vaikams ir šeimoms. Vykdomos programos: “Big Brothers Big Sisters”, “Antras žingsnis”, “Vaikystė be smurto”, “Pozityvi tėvystė”.

Daugiau informacijos:

Vaida Stoškuvienė

Paramos vaikams centro komunikacijos specialistė

Mob. tel. 8 618 84879

El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

 

 


Ugdymo ankstinimo etapai

 


Socialinės – pilietinės veiklos organizavimo tvarkos aprašas.

Mokamos pailgintos dienos (popamokinės veiklos) grupės paslaugos teikimo Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinėje mokykloje tvarkos aprašas.

Priėmimo į Kalvarijos savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas.