Šių metų lapkričio 21 dieną, Jungėnų pagrindinėje mokykloje startavo iš Kalvarijos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos fondo finansuojamas projektas „Mėgaukis fiziniu aktyvumu su šeima“. Šio projekto tikslas - šviesti mokyklos bendruomenę, kad fizinis aktyvumas bei sveika gyvensena taptų jų gyvenimo būdu.

Projekto metu dalyviai išklausė paskaitas, apie fizinio aktyvumo naudą bei sveiką gyvenseną, diskutavo, uždavė, jiems rūpimus klausimus, pasakojo savo patirtis. Nuo lapkričio 21 d. iki gruodžio 14 dienos, projekto dalyviai ilgųjų pertraukų metu, po pamokų, dalyvavo šiuose praktiniuose užsiėmimuose: „Fiziniai pratimai su įvairiu sportiniu inventoriumi“ (dalyviai išbandė iš projekto lėšų įsigytą sportinį inventorių, susipažino su plačiomis jo panaudojimo galimybėmis); vyko „Fiziniai pratimai, naudojant tik savo kūną“ (šių užsiėmimų metu dalyviai išmoko fizinių pratimų, kuriems nereikia jokio papildomo inventoriaus, tad fiziniu aktyvumu galės mėgautis ir namuose); „Lankstumo, mobilumo gerinimas“ (šių praktinių užsiėmimų metu dalyviai suprato kūno lankstumo ir mobilumo svarbą, išmoko atpažinti raumenų disbalansus, sužinojo, kaip juos sumažinti). Gruodžio 8 d. mokyklos sporto salėje vyko tinklinis „Kitaip“ varžybos, kuriose susigrūmė 5-10 klasių atstovai. Garbingą pirmąją vietą iškovojo 5 klasės komanda. Projekto metu įgytas žinias mokiniai pritaikė praktiškai vykusioje viktorinoje „Sveikuolis“. Komisijai skaičiuojant balus, žiūrovai aktyviai atsakinėjo į socialinės pedagogės pateiktus klausimus, apie fizinį aktyvumą bei sveiką gyvenseną ir buvo apdovanoti asmeniniais prizais. Viktorinoje „Sveikuolis“ pirmąją vietą iškovojo 10 klasės mokinių komanda. Projekto pabaigą vainikavo nugalėtojų, prizininkų, dalyvių apdovanojimai bei surengtos sveikuoliškos vaišės mokyklos bendruomenei.
Tik visi kartu bendradarbiaudami ir rūpindamiesi tinkamu vaikų vystymusi bei tuo, kad jie pakankamai judėtų, rūpinamės jų sveikata plačiąja prasme – fizine, psichine ir socialine.

Fizinio ugdymo mokytoja Gintarė Aramavičienė,
socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė