Kovo mėnesį Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo tarptautinėje socialinėje akcijoje „ŠALIA MŪSŲ, NE UŽ SIENOS“, kurią organizavo Klaipėdos Vitės progimnazija. Akcijos tikslas – paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną, atkreipti visuomenės dėmesį bei išreikšti palaikymą šį sutrikimą turintiems asmenims ir jų šeimoms. Visą mėnesį mokykloje vyko paruošiamieji darbai. Mokinių grupė, kartu su dailės - technologijų mokytoja Zenona Valentiene gamino akcijos ženkliukus, kurių pagrindinis akcentas – dėlionės detalės. Mokyklos socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė vedė 5-8 klasių mokiniams šviečiamąsias edukacines valandėles, aiškino jiems apie autizmo spektro sutrikimo bruožų turinčius žmones, kurie „kitaip“ suvokia aplinką ir žmonių tarpusavio santykius. Autizmo spektro sutrikimą turintys žmonės dažnai sutelkia dėmesį į detales, todėl jiems tampa sunku pamatyti bendrą situacijos kontekstą, sunku užmegzti ryšį su kitais žmonėmis.

Kovo 27 dieną būrelis 7 - 8 klasių mokinių dalino savo pagamintus ženkliukus Jungėnų kaimo gyventojams, pristatė akcijos organizatorių parengtus autistiškus vaikus auginančių tėvų atvirlaiškius, kuriuose kviečiama balandžio 2-ąją dieną minėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną ir taip prisidėti prie socialinės akcijos „ŠALIA MŪSŲ, NE UŽ SIENOS“.

“Jeigu aš galėčiau spragtelėti pirštais ir nebebūti autiste – aš to nedaryčiau. Autizmas – yra dalis to, kuo aš esu”. (Dr. Temple Grandin)
2024-04-02

Socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė