Lapkričio 9 dieną 3 klasės mokiniams Kalvarijos sav. viešojoje bibliotekoje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei dailės pamoka „(Ne)paprasti akmenukai“. Pamokos tikslas – tobulinti vaikų kalbinę ir meninę kūrybinę raišką. Trečiokai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas susipažino su rašytoju Aidu Jurašiumi ir perskaitė jo knygą „Akmenukų pasakos“. Integruotoje pamokoje jie pristatė pasirinktos pasakos veikėją akmenuką ir kaip jis tapo nepaprastu. Vaikų skyriaus bibliotekininkė Brigita Trečiokaitė supažindino mokinius su piešimo ant akmenuko technika ir palinkėjo visiems sėkmės. Pasirinkę paprastą akmenuką mokiniai pasinėrė į kūrybą. Tapytojai kūrė nepaprastus personažus ir klausėsi aktorių įgarsintų pasakų. Sudėtinga, bet įdomu! O paskui vaikai papasakojo akmenukų istorijas, kurias jiems pakuždėjo jų ypatingi akmenukai.

Atlikdami įvairias veiklas mokiniai lavino kalbos vaizdingumą, taisyklingumą, raiškumą, mokėsi dailės raiškos priemonėmis pavaizduoti akmenuko istoriją, ugdėsi socialinį emocinį intelektą ir svarbiausia puoselėjo bendruomeniškumo jausmą. Mokiniai plėtojo pažinimo, komunikavimo, kūrybiškumo, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos, kultūrinę kompetencijas. Prisidėjo prie tvarios aplinkos.
Ačiū kalvarijosvb.lt ir bibliotekininkei Brigitai už nuoširdų bendravimą.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė D. Kazlauskienė