Kovo 28 d. pirmokai lankėsi Bulotų namuose Marijampolėje. Bulotų namai – unikalus XX a. pradžios medinės miesto architektūros pavyzdys. Name gyveno vienas žymiausių advokatų Lietuvoje Andrius Bulota su žmona Aleksandra. Mokiniai išgirdo daug įdomių istorijų apie Bulotų šeimos gyvenimo būdą. Žaisdami žaidimus, atlikdami užduotis susipažino su tarpukario miestiečių gyvenimu, namų aplinka, apranga, virtuve, buities ypatumais. Akį džiugino animacijos, šešėlių instaliacijos ir muzikos garsai.

Vėliau mokiniai dalyvavo edukacijoje „Margučio magija“. Edukatorė papasakojo vaikams apie pagrindinį Velykų simbolį – margutį. „Buvo mitas apie kosminį kiaušinį, iš kurio gimė pasaulis. Mėnulyje gyvenusi didelė antis. Ji susisuko lizdą, padėjo kiaušinį ir išskrido maisto ieškoti. Lizde atsirado skylė, kiaušinis išriedėjo ir sudužo. Iš lukšto atsirado dangaus skliautas ir žvaigždynas, iš baltymo – vandenynai ir iš trynio – žemė“. Mokinius supažindino su marginimo karštu vašku subtilybėmis: marginimo priemonėmis, kaip jas pasigaminti, kokius kiaušinius geriausiai marginti, kaip juos paruošti. Buvo smagu žiūrėti, kaip mažos rankutės taškelis po taškelio, brūkšnelis po brūkšnelio kuria savo margučio raštą.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Simanavičienė