Ketvirtos klasės mokiniai jau trečius metus prisijungė prie visoje Europoje ir Lietuvoje vykusios ES programavimo savaitės (Code Week 2020). Jos metu buvo organizuojami įvairūs renginiai, pažintiniai užsiėmimai, akcijos, programavimo pamokos siekiant populiarinti programavimą, suprantamai paaiškinti šios srities gebėjimus. Gyvename technologijų amžiuje. Auga karta, kuri greitai perpranta skaitmeninių įrenginių programas, o valdyti jas išmoksta lengvai ir intuityviai.

Ketvirtokai dalyvavo programavimo pamokoje „Veiksmų seka“. Renginio tikslas - atpažinti ir įvardinti, kurie veiksmai atliekami nuosekliai, kur reikalingas šakojimas, kartojimas. Mokiniai kompiuteriu atliko programavimo užduotis. Vaikai puikiai parinko ir pažymėjo sekos narį; nuosekliai sunumeravo paveikslėlius; sudarė monetų ir pabirusios abėcėlės raidžių seką. Užprogramavo žaislinio automobilio kelią, atkartojo spausdinimo raštą ta pačia seka. Rado būdą, pagal raidžių koordinates, marsiečiui pasisveikinti.

Mokiniai džiaugėsi įgytais programavimo įgūdžiai. Už savo kruopštų darbą programavimo pamokoje gavo „Code Week 2020“ sertifikatus.

Pradinių klasių mokytoja Daiva Kazlauskienė