Vasario 13 d. 9-10 kl. mokiniai prie partizanų paminklo Kalvarijos miesto kapinėse paminėjo Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio Tarybos Deklaracijos 70-metį. 1949-02-16 Lietuvos partizanų vadų suvažiavime deklaracija kartu su kitais priimtais dokumentais sudarė teisinį ir politinį Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo pagrindą. Ši deklaracija ir visas partizaninis pasipriešinimas tiesė kelius į laisvę, į Lietuvos nepriklausomybę. Sujungę jėgas ir pasirašę šiandien teisinį valstybinio lygmens statusą turinį dokumentą, partizanų valdžia visiems laikams pasiekė politinę pergalę prieš okupantą.

Apie sunkų ir sudėtingą pokario Lietuvos istorijos laikotarpį pasakojo Kalvarijos sav. garbės pilietis, pasipriešinimo kovų dalyvis Bronius Jungaitis, akcentavęs mokiniams kovos už Lietuvos laisvę kainą, kurią sumokėjo pasipriešinimo dalyviai ir jų šeimos.

Istorijos mokytoja V. Savčenkienė