Šiandien mokykloje viešėjo Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro socialinė darbuotoja Danutė Grimalauskienė bei bendruomenės pareigūnė Lina Kalinauskienė. Lektorė 9–10 klasių mokiniams skaitė prevencinę paskaitą prekybos žmonėmis tema.
Mokiniai klausėsi pasakojimų, žiūrėjo filmų ištraukas apie prekybą žmonėmis ir įvairias išnaudojimo formas. Socialinė darbuotoja D. Grimalauskienė. kalbėjo apie skirtingas išnaudojimo rūšis, akcentuodama nepilnamečių įtraukimą į vagystes, reketavimą, prostituciją, pornografiją, taip pat neatsargų elgesį socialiniuose tinkluose, ypač bendraujant su nepažįstamais asmenimis.
Spalio 10 d. ketvirtokai dalyvavo integruotoje gamtos mokslų ir technologijų STEAM pamokoje „Medžiagų mišiniai“
Pradinių klasių mokytoja metodininkė D.Simanavičienė
Spalio 10-ąją, minėdami Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, mūsų mokyklos bendruomenė dalyvavo nuotoliniame edukacinio projekto „O kaip Tu?“ pristatyme, kurį organizavo „Jaunimo linija“. Tai jau penktus metus vykstanti nacionalinė akcija „Žalia šviesa gyvenimui“, kviečianti visuomenę atkreipti dėmesį į psichinės ir emocinės sveikatos svarbą.
Spalio mėnesį pradinukai gyveno Olimpinio mėnesio, kurį jau aštuntą kartą inicijuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), ritmu. Šios iniciatyvos tikslas – padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu. „Olimpinis mėnuo“ siūlo netradicines, įdomias ir įtraukiančias užduotis vaikams. Visą mėnesį mokiniai dalyvavo įvairiose fizinio aktyvumo veiklose, sporto užduotyse, kūrybiniuose iššūkiuose ir diskusijose apie sveiką gyvenseną, mokėsi judėti linksmai ir saugiai, būti aktyvūs, sveiki, empatiški ir pilietiški! Šis projektas padėjo vaikams suprasti, kad rūpintis savimi – tai reiškia rūpintis ir kitais.
Pradinių klasių mokytoja metodininkė D.Simanavičienė
„Gerbiamieji mokytojai, mokiniai, ir ypač jūs – dar neprisiekę devintokai! Sveiki atvykę į šį neeilinį įvykį – linksmąsias 9-okų krikštynas!“ – tokia įžanga penktadienio popietę nuaidėjo mūsų mokykloje, kur dešimtokai pakvietė visus į tradicinį, šmaikštų ir šurmulio kupiną renginį – devintokų krikštynas.
Renginį vedė dešimtokų garbingoji komisija, kuri nuo pirmųjų akimirkų pasirūpino, kad įtampa išgaruotų, o šypsenos nedingtų iki paskutinės minutės. Šių metų krikštynos buvo surengtos pagal išradingą ir nuotaikingą scenarijų, kupiną išbandymų, kūrybinių užduočių ir netikėtų siurprizų.
Yra galybė mažų žingsnelių, kurie formuoja geruosius sveikos mitybos įpročius. Nuo pokalbio apie vaisius bei daržoves, nuo kartu išgertos stiklinės vandens iki žaidimo ar bendradarbiavimo gaminant maistą.
Spalio 8 d. Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinėje mokykloje vyko metodinis socialinių pedagogų susirinkimas "Dėl socialinių pedagogų metodinių veiklų planavimo 2025-2026 m. m. Susitikimo metu aptarti svarbiausi ir aktualiausi socialiniams pedagogams klausimai, kasdienio darbo su vaikais ir tėvais problemos bei iššūkiai.