User Rating: 0 / 5

Lapkričio 10 d. mokykloje lankėsi „Misija Sibiras“ dalyvė Ingrida Meškinytė. Ji susitiko su 7-10 kl. mokiniais, jiems pristatė projektą, pasidalijo įspūdžiais, patirtais tolimajame Sibire. Projektui „Misija Sibiras“ pernai sukako 10 metų. Norinčiųjų dalyvauti ekspedicijoje kasmet daugėja. Šiemet misijos komanda buvo atrinkta iš daugiau nei 800 žmonių. Į ekspediciją buvo išvykę 16 jaunuolių. Jie lankėsi vienoje šiauriausių lietuvių tremties vietų – už poliarinio rato prie Jenisiejaus esančioje Igarkoje, į kurią vien 1948 m. buvo ištremta apie 8 tūkst. lietuvių.

Ekspedicijos dalyviai Igarkoje tvarkė kapines, kurių bendras plotas siekia net 1,13 ha. Tai vienos didžiausių lietuvių kapaviečių buvusios SSRS teritorijoje. Tremties metais į Igarką buvo ištremta tūkstančiai lietuvių, todėl joms sutvarkyti prireikė nemažai laiko. Tvarkymo darbus iššūkiu pavertė kintantis klimatas. Tremties metais Igarkos žemė buvo sukaustyta amžinojo įšalo, o dabar, klimatui šylant, įšalas traukiasi, tad vietovė kartu su kapinėmis pelkėja. Būtent todėl dalyviams ir teko daug laiko darbuotis pelkėse.  Pirmąją dieną atvykus į kapines jos buvo sunkiai įžengiamos. Prireikė net kelių dienų, kol pavyko erdvę atlaisvinti: teko pjauti krūmynus, išvilkti išvirtusius bei apgenėti išsikerojusius medžius. Sutvarkius aplinką, laukė dar atsakingesnė užduotis – darbas su kryžiais. Komanda ne vien tiesino ir tvirtino senuosius bet pastatė ir 9 naujus lietuviškai puoštus kryžius, kurie į Igarką buvo atplukdyti iš Krasnojarsko.

Misijos dalyvė išsamiai ir nuoširdžiai papasakojo mokiniams apie patirtus išgyvenimus: nuolatinę baimę susitikti mešką, apie uodų atakas, gyvenimą be telefono, apie geriamojo vandens trūkumą, apie Sibire sutiktus lietuviškų šaknų turinčius žmones... Filmuota medžiaga padėjo geriau įsivaizduoti ir suprasti, kokią svarbią misiją jaunuoliai atliko nuvykę į amžinojo įšalo žemę.    

Viešnia teigė, kad svarbiausia misijos dalis – perduoti jaunimui pasididžiavimo Lietuva jausmą, kelti patriotinius jausmus. Ir dar – istorija visada šalia mūsų, jos neturime teisės užmiršti!

Susitikimo iniciatorė ir nuotraukų autorė Jolanta Rutkauskienė

 

N. Babeckienė, pavaduotoja ugdymui

0
0
0
s2smodern