Kiekvienais metais paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Mūsų mokykloje akcija „Išgirskime tylą“ vyko balandžio 29 d. Tikslas - atkreipti mokyklos bendruomenės narių dėmesį į triukšmo problemą bei formuoti vaikų suvokimą apie tylos naudą žmogaus sveikatai. Akcijos metu pradinių klasių mokiniai pasipuošė lipdukais, kuriuos įteikė Tylioji fėja. Ji pakvietė 1-4 klasių mokinius išgirsti tylą ir pamatyti, kokios ji spalvos, ar ji didelė, o gal labai maža? Ar galima ją išmatuoti? O kad mokiniai tikrai būtų tylūs, Tylioji fėja kiekvienam davė stebuklingąjį vitaminą. Mokiniai žiūrėjo filmuką apie triukšmo žalą, piešė, žaidė tylos žaidimus, diskutavo, išsakė savo nuomonę apie tylą. Apibūdino triukšmą, paaiškino, su kuo jiems dažniausiai asocijuojasi triukšmas, o su kuo - tyla. Garso matuokliu buvo matuojamas triukšmo lygis sėdint tyloje ir triukšmaujant. Vėl vyko diskusijos: kaip jautėsi būdami tyloje, o kaip - triukšme. Mokiniai pamatė, kad triukšmaujant garso matuoklis pasiekė 130 db ribą, o tai jau yra žalinga sveikatai. Vaikai pažadėjo apie triukšmo žalą gautomis žiniomis pasidalinti ir su tėveliais, padiskutuoti su draugais.

Ši akcija padėjo mažiesiems mokinukams susimąstyti ir prisidėti prie tylesnės mokyklos aplinkos kūrimo. Ne vienas suprato, kad galima užsiimti ir ramia, tylia veikla.

Socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė