Vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje tradiciškai minimos lietuvių kalbos dienos. Mūsų mokyklos mokiniai taip pat dalyvavo konkursuose, skirtuose lietuvių kalbos dienų minėjimui.

Pradinių klasių mokiniams organizuotas dailyraščio konkursas. Jo metu atrinkti estetiškiausiai parašyti tekstai. Dailyraščio konkurso nugalėtojais pripažinti šie mokiniai: Agnė Volungevičiūtė 1 kl., Violeta Mičiulytė 4 kl., Karina Rucevičiūtė 2 kl.

Trečios klasės moksleiviai dalyvavo konkurse „Kalbėkime taisyklingai.“ Konkurso metu mokiniai rungtyniavo, kurie geriau išmano lietuvių kalbos vartojimą, taisyklingumą. Konkurso nugalėtoju tapo 3 klasės mokinys Edvinas Rucevičius.

5 – 10 klasių moksleiviai varžėsi raštingiausio mokinio konkurse. Mokiniai duotame tekste taisė rašybos, skyrybos, kalbos kultūros klaidas. Raštingiausiais mokiniais pripažintos dvi moksleivės - Smiltė Simanavičiūtė 9 kl. ir Meida Plikauskaitė 10 kl.

Kovo 6 dieną vyko 5 – 8 klasių mažoji lietuvių kalbos olimpiada. Atlikdami lietuvių kalbos olimpiados užduotis, mokiniai pasitikrino žinias, suprato, ko dar reikėtų pasimokyti. Lietuvių kalbos olimpiadoje 1 vietą iškovojo Skaistė Bieliauskaitė 5 kl., 2 – Kamilė Volungevičiūtė 5 kl., 3 – Eva Rimavičiūtė 8 kl.

1 – 10 klasių moksleiviai galėjo savo meninius gebėjimus pademonstruoti konkurse „Nupiešk frazeologizmą“. Konkurso nugalėtojais pripažinti šie mokiniai: Nojus Juknevičius 1 kl., Matas Pilipčikas 2 kl., Augustas Kapčinskas 3 kl., Ernesta Amšiejūtė 4 kl., Odeta Bendoraitytė 9 kl., Emilija Slavickaitė 9 kl., Alius Šimonis 7 kl.

Vyresniųjų klasių moksleiviai jėgas išbandė kūrybiniame konkurse, kuriame reikėjo parašyti ir pristatyti savo kūrybos kūrinį. Iš viso konkursui pateikta 18 įvairaus žanro darbų. Kūrybiniai darbai sudėti į rinktinę „Nieko rimto“. Šio konkurso prizininku tapo 6 kl. mokinys Gytis Grinevičius, sukūręs nuotaikingą pasaką.

Lietuvių kalbos dienas vainikavo varžytuvės „Tarmiškai kalbu – bagotas esu“. Varžytuvių metu siekta paskatinti mokinius domėtis Lietuvos istorija, tautosaka, tradicijomis, tarmėmis. Komandas vertino mokytojų komisija, kuri aštuntos klasės mokinius pripažino varžytuvių nugalėtojais; antrąją vietą skyrė šeštokams ir dvi trečiąsias vietas padalijo septintokams bei penktokams.

Džiugu, kad visi mokiniai noriai dalyvavo konkursuose, kuriuose didelis dėmesys skirtas mokinių kūrybiškumo, pilietiško ugdymui. Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą ir gimtojo žodžio puoselėjimą.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ilona Bendaravičiūtė