Kartu su auklėtiniais, aštuntos klasės mokiniais, nutarėme smagiai ir įdomiai praleisti laiką, tad išsiruošėme į naktinį žygį. Sutemus nuvykome prie Raudeniškių kaime esančio bunkerio. Čia mus pasitiko Kalvarijos vaikų ir jaunimo klubo „Arka" atstovai, kurie trumpai papasakojo, kaip buvo statomi ir kam naudojami bunkeriai karo metu. Po to mokiniams buvo skirta užduotis: padėti partizanams pernešti per fronto liniją ginklus. Tamsoje duobėtu keliuku linksmai nusiteikę, susikibę rankomis žingsniavo klasės draugai, kai staiga tamsoje tarp medžių pamatė blankią švieselę ir žmogų. Tai buvo „partizanas“ Žaibas, kuris prašė pagalbos. Kartu su Žaibu nuėjome į kitą bunkerį ir paėmėme dėžes su ginklais. Keliaujant mišku užpuolė ginkluoti pikti rusų kareiviai. Jie paėmė visą komandą į nelaisvę, nuvedė į kitą bunkerį, tardė. Bandėme pabėgti, bet nesėkmingai... Nors tai tebuvo tik teatralizuotas užsiėmimas, bet jis leido mums prisiliesti prie savo šalies istorijos, geriau suvokti, kokie iššūkiai, pavojai tykojo mūsų šalies gynėjų sunkiais pokario metais. Už edukaciją ir įdomų vakarą esame dėkingi klubo ,,Arka" nariams.

R. Berteškienė, 8 kl. auklėtoja