Kelias į sveikatą – tai kelias į savęs pažinimą! Žmonės dažnai kartoja: sveikata – brangiausias turtas, bet tą turtą taip prastai saugo, jog iššvaisto dar jaunystėje. Viena iš priežasčių – tai žinių trūkumas, nesugebėjimas atsisakyti netikusių įpročių ir abejonių.

Todėl sakoma – jei nerandi laiko sau, ligos ir nesėkmės pačios suras laiko tau. Ir tai 100% tiesa. Paklauskime savęs, ko pas mus daugiau: liūdesio ar šypsenos? Pykčio ar džiaugsmo? Stresų ar supratimo? Baimės ar ramybės? Sąžiningumo ar apgaulės? Keršto ar atlaidumo? Puikybės ar nuolankumo? Neapykantos ar meilės? Mūsų kūnas reaguoja į mintis, veiksmus ir poelgius, kurie tampa emocijomis. Emocijos renkasi mūsų kūno organuose. Jos kyla iš mūsų įpročių, o įprotis yra mūsų elgesio savybė - charakteris. Koks charakteris – tokios ir ligos.

Mokykloje visus mokslo metus veikė neformaliojo ugdymo būrelis „Sveikatos ugdymas“. Užsiėmimų metu būrelio nariai susipažino su svarbiausiais faktoriais, neigiamai įtakojančiais mūsų savijautą, suprato, kokia svarbi yra kūno ir proto dermė, dalyvavo įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose, vedė užsiėmimus žemesnių klasių mokiniams. Metus trukusią būrelio veiklą birželio 13 d. vainikavo viktorina „Protų mūšis – sveikatos gūsis“.

Viktorinoje varžėsi 5-8 klasių komandos, o ją išradingai organizavo ir vedė Sveikatos ugdymo būrelio nariai Emilija Vaitukaitytė, Augustina Monkutė, Martynas Šatkus, Erlonda Bendoraitytė, Meida Plikauskaitė, Ligita Gerdžiūnaitė. Mokiniai turėjo gerokai pasukti galvas, mat jiems buvo pateikti gana sudėtingi, reikalaujantys žinių, supratimo, apsiskaitymo klausimai. Viktorinos nugalėtojais tapo 8 klasės komanda „Krapai“. Antroji liko penktokų komanda „Pipirai“, trečioji vieta atiteko 6 klasės komandai „Garstyčios“, o ketvirtieji – 7 klasės komanda „Burokai“. Visos komandos buvo apdovanotos būrelio vadovės psichologės Nijolė Bendaravičiūtės įsteigtais prizais -   įvairiausių vaisių pilnais krepšiais. Būrelio tikslas įgyvendintas. Visi mokiniai vienbalsiai nusprendė, kad mūsų sveikata – tik mūsų pačių rankose!

Psichologė Nijolė Bendaravičiūtė