Birželio 7 d. 8 klasės mokiniams integruotos geografijos ir biologijos pamokos vyko ne mokykloje, o saugomose Lietuvos teritorijose - Žuvinto rezervate, Metelių regioniniame parke. Į kelionę susiruošėme iš ryto. Pakeliui sustojome prie Rudaminos piliakalnio, užkopėme į jo viršūnę, gėrėjomės gražiais apylinkių vaizdais, prisiminėm šio piliakalnio istoriją, menančią kunigaikščių ir karaliaus Mindaugo laikus.

Kita stotelė – Lazdijų meteorologinė stotis. Joje buvome supažindinti su meteorologiniais stebėjimais, pamatėme prietaisus ir įrengimus, kurių pagalba atliekami orų ir jų reiškinių stebėjimai, stoties darbuotoja priminė orų rekordus, užfiksuotus šioje stotyje.

Metelių regioniniame parke gidė supažindino su parko veikla, saugomais ir turistų lankomais gamtos paminklais. Įdomu buvo sužinoti apie balinių vėžlių veisimo ir išsaugojimo problemas. Parko informaciniame centre aplankėme ekspoziciją, kas norėjo galėjo pabandyti pasivažinėti riedlente, vėliau įkopėme į apžvalgos bokštą, iš kurio atsivėrė Dusios ir Metelių ežerų platybės.

Žuvinto rezervate gidė supažindino su rezervato istorija, saugomais gamtos kompleksais. Apžvalgos bokštelyje galėjome žiūronų pagalba stebėti ežero paukščius. Unikalus atvejis, kurį mums pavyko pamatyti, tai labai retą Lietuvos paukštį - meldinę nendrinukę. Matėme kelias dešimtis mažų paukščiukų, atgabentų iš Baltarusijos. Jie kol kas auginami lizdeliuose patalpose, dirbtinai maitinami, o kai paaugs, bus paleisti Žuvinto apylinkėse. Taip gal pavyks pagausinti šio reto paukščio paplitimą Lietuvoje. Vėliau žiūrėjome filmą apie Žuvinto rezervatą.

Edukacinė diena greitai prabėgo, pamokos gamtoje paliko daug įspūdžių, o įgytos žinios bus panaudota geografijos, istorijos, biologijos pamokose.

Geografijos mokytoja metodininkė G. Valaitytė

Nuotraukos biologijos mokytojos J. Rutkauskienės