Gegužės 16 d. pirmos ir antros klasių mokiniai apsilankė muziejuje, kuris yra vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tai Sasnavos bendruomenės Zuikių muziejus.

Čia mus sutiko zuikės Daiva ir Rasa. Jos pakvietė į savo mokyklėlę. Vaikai pasigamino zuikio ausytes, pasipuošę prijuostėmis, minkė tešlą ir gamino zuikio meduolius. Kol meduoliai kepė, zuikės papasakojo Sasnavos miestelio vardo atsiradimo istoriją, mokiniai linksmai šoko zuikių šokį, klausėsi pasakos „Zuikis Puikis“, dalyvavo fotosesijoje tarp daugybės zuikių. Įvairiausių zuikučių kolekciją papildė ir 9 mūsų atvežti „išaugti“ žaisliukai.

Mokiniai smagiai ir įdomiai praleido laiką, gavo ypatingą Zuikių muziejaus mokyklos baigimo pažymėjimą. Kiekvienas dalyvis parsivežė lauktuvių - savo pasigamintą arbatos maišelį ir krepšelį skaniai kvepiančių meduolių - zuikučių.

Mokytoja Nijolė Kupstaitienė

Nuotraukos mokytojos Daivos Kazlauskienės