Gegužės 7 d. mokyklos aštuntokai Marijampolės baseine „Sveikatos banga“ dalyvavo akcijoje „Ar tu plauki?“. Vaikai buvo mokomi gebėti realiai vertinti savo galimybes, saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens, o ištikus nelaimei – saugiai nuplaukti iki kranto.

Viena iš priežasčių, kodėl jau trečius metus vyksta ši akcija, yra Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys, kad Lietuvoje vaikų ir jaunimo skendimo rodikliai yra vieni didžiausių Europoje. Teigiama, kad viena iš šių prastų duomenų priežasčių – plaukimo įgūdžių pervertinimas.

„Pernai nuskendo 142 žmonės ir tai verčia susimąstyti. Skęsta dažniausiai tie, kurie neadekvačiai įvertina savo jėgas,“ – teigia Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas. Siekdamas pakeisti padėtį, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais – Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuru, LR Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos savivaldybių asociacija – organizavo šią akciją.

Mokiniai po gebėjimo plaukti patikrinimo gavo akcijos pažymėjimus su baseino trenerio užpildytu vertinimu bei komentarais. Mokiniai, kurie nemoka plaukti ir negalėjo dalyvauti gebėjimo plaukti patikrinime, gavo atmintines apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens.

Aštuntokai apgailestavo, kad akcija vienkartinis apsilankymas baseine. Tikimasi, kad ateityje bus akcijų, kurios ne tik patikrins įgūdžius, bet ir mokys vaikus plaukti.

Mokyklos informacija