Kovo 27 d. 8 klasės integruota istorijos ir literatūros pamoka vyko Marijampolės Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejuje. Tai buvo pamokų ciklo „Laiko išbandymai“ apie jaunuolių karo ir pokario metų išgyvenimus dalis. Prieš išvyką į muziejų jau buvome susipažinę su svarbiausiais 1940-1953 m. įvykiais Lietuvoje, analizavę Sibiro tremtinės Dalios Grinkevičiūtės, partizanų atsiminimus, žydų jaunuolių dienoraščius.  Muziejaus darbuotojas A. Lelešius nuoširdžiai pasakojo apie skaudžius Lietuvos gyventojų išgyvenimus, sunkius likimus, partizaninę kovą bei žmonių pasirinkimus ir laikyseną mirties akivaizdoje. Jis pats buvęs tremtinys, savo akimis matęs pokario baisumus, todėl atgavus Lietuvai Nepriklausomybę gyvenimą paskyrė partizanų kovų, tremtinių kančių įamžinimui. Mums papasakojo, kaip buvo kuriamas šis muziejus, kaip ir iš kur surinko eksponatus. Susidomėję apžiūrėjome saugomus tremtinių ir partizanų dokumentus, įvairius daiktus, laiškus, nuotraukas, brangias relikvijas.

Mokinių nuomone, netradicinės pamokos muziejuje įdomios, padeda geriau suprasti ne tik istorijos įvykius, bet ir literatūros kūrinius.

8 kl. mokinė Kornelija Liauterytė

Nuotraukų autorė Enrika Dimšaitė