Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau keletą metų kviečia bibliotekas, mokyklas, kitas įstaigas vasario 16 d. – kovo 11 d. organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius. Tokiu būdu siekiama didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje.

Šiemet mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiuose renginiuose ir veiklose. Pradinukai skaitė eilėraščius apie Lietuvą ir piešė Tėvynei skirtus piešinius, vyresniųjų klasių mokiniai piešė netaisyklingos kalbos vartojimo tema „Kalbėkime taisyklingai“. Labiausiai pavykusiais, įdomiausiais piešiniais buvo galima pasigėrėti surengtoje parodoje.

Projekto „Renkame gražiausius lietuviškus žodžius“ metu buvo renkami gražiausi žodžiai. Labai džiugu, kad klasės tarp dešimties gražiausių žodžių dažniausiai nurodė šiuos: MEILĖ, AČIŪ, LIETUVA, MAMA, TĖTĖ, TĖVYNĖ, LAISVĖ.

1-4 kl. raiškiojo skaitymo konkurse „Paukštis į dangų, žodis į širdį“ mokiniai deklamavo jiems patinkančius eilėraščius. Nugalėtojams įteikti diplomai, kitiems padėkos už dalyvavimą. Visi dalyviai gavo ypatingus saldžiuosius prizus, kuriuos dovanojo šio renginio sumanytoja ir organizatorė mokytoja N. Kupstaitienė.

Dailyraščio konkursas mokykloje organizuojamas antrus metus iš eilės. Šiemet jame dalyvauti buvo kviečiami ne tik 1-10 kl. mokiniai, bet ir šeimos nariai. Labai malonu, kad gražiu pavyzdžiu vaikams tapo Irma Simanavičienė, Inga Stanisevičienė, Ineta Liškauskienė, Laura Kailiuvienė, kurios dailiai užrašė V. Kudirkos „Tautišką giesmę“. Dailyraščio konkurso nugalėtojais pripažinti šie mokiniai: Edvinas Rucevičius 2 kl., Kamilė Volungevičiūtė 4 kl., Enrika Enzelaitytė 5 kl., Smiltė Simanavičiūtė 8 kl., Erlonda Bendoraitytė 10 kl..

Pirmą kartą mokykloje buvo renkami mokinių tvarkingiausi sąsiuviniai. Kiekvienoje klasėje buvo mokinių, kurių lietuvių kalbos sąsiuviniai pristatyti vertinimo komisijai. Pačiais tvarkingiausiais išrinkti Gustės Grinevičiūtės 1 kl., Auros Liškauskaitės 2 kl., Kamilės Volungevičiūtės 4 kl., Melitos Bujanauskaitės 4 kl., Emilijos Slavickaitės 8 kl., Smiltės Simanavičiūtės 8 kl., Meidos Plikauskaitės 9 kl. sąsiuviniai. Tikimės, kad šis konkursas paskatins ir kitus mokinius prižiūrėti sąsiuvinius, tvarkingai atlikti paskirtas užduotis, kreipti dėmesį į rašto kultūrą.

Dešimtokai kartu su auklėtoja N. Bendaravičiūte 6-10 kl. mokinius sukvietė į viktoriną „Lietuva Tavo delne“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui. Dalyviai turėjo įrodyti, kad išmano Lietuvos istoriją, kalbą, kultūrą. Viktorinos nugalėtoja tapo aštuntokė Smiltė Simanavičiūtė, antroji vieta atiteko jos klasės draugui Lukui Markūnui, trečioji – devintokui Rimvydui Būrui.

Lietuvių kalbos dienų renginius mokykloje užbaigė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos I. Bendaravičiūtės ir mokinių paruošta radijo laida „Jei išliks kalba - išliks ir Lietuva“. Pertraukų metu skambėjo populiarios lietuviškos dainos.

Dėkojame mokyklos mokiniams, lietuvių kalbą dėstančioms mokytojoms, mokyklos bibliotekininkei bei tėveliams už dalyvavimą lietuvių kalbos dienos renginiuose ir pagalbą juos organizuojant.

N. Babeckienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui