Lapkričio mėn. 7 dienos rytas prasidėjo nuotykiais penktokams. Mokykloje šurmuliavo ...piratai. Ne, tai dar ne Naujametinis karnavalas, tai – penktokų krikštynos! Vos įžengusius į mokyklą, juos pasitiko 10 klasės mokiniai –  Piratų tvirtovės (mokyklos) senbuviai, įteikdami kiekvienam penktokui po Pirato ženklelį. Po antros pamokos visi penktokai buvo pakviesti į fojė, kur turėjo įrodyti savo miklumą, atlikdami Piratų mankštą. Nuskambėjus skambučiui iš trečios pamokos, prasidėjo didysis nuotykis „Anakondos medžioklė“. Jis pareikalavo nemažai jėgų, mat penktokams reikėjo surasti visas devynias gyvatės anakondos dalis, kurias senieji piratai dešimtokai sumaniai paslėpė Piratų tvirtovėje. Įveikti šią užduotį penktokėliams padėjo užuomina – piratų lobių žemėlapis, kuris pasitarnavo kaip orientyras. Po penkių pamokų visi penktokai buvo nuvesti į senąjį braškantį piratų laivą (salę), kur plaukdami nuo salos prie salos, privalėjo atlikti įvairias užduotis. Mat, ne taip lengva įsirašyti į tikrųjų piratų gretas! Prieš leisdamiesi į kelionę jūra, visi penktokai turėjo pasistiprinti, tad gavo po „Jėgainį“ (riekelė duonos su druska ir skiltelė česnako),  kurį turėjo suvalgyti. Jaunųjų piratų laukė išbandymai „Kur du – tai ne vienas“, „Ištempk burę“, „Drąsos išbandymas kiaušiniais“, „Prasimanyk maisto“, „Intelektualinė užduotis“ su miklumo ir šoklumo patikrinimu. Pagaliau, išlaikę visus išbandymus, jaunieji piratai prisiekė Piratų tvirtovės senbuviams, suvalgė po griežinėlį citrinos (kad paskutinį kartą susiraukę būtų) ir jiems buvo suteikti tikrųjų piratų vardai. Dar krikštatėviai savo krikšto vaikams įteikė klasės auklėtojos Ramunės įsteigtus prizus – kiekvienas gavo po „Lobių saugyklą“ (piniginę). Po to visi sugužėjo į penktokų auklėtojos kabinetą, kur dešimtokai  savo krikšto vaikams paruošė ištaigingas piratų vaišes. Visi vaišinosi tortu, piratų keksiukais, sultimis. Tikimės, kad penktokų krikštynos taps nauja mūsų mokyklos tradicija. Gražiausios ir linksmiausios penktokų krikštynų akimirkos užfiksuotos fotoreportaže.

10 klasės auklėtoja Nijolė Bendaravičiūtė