Spalio 23 d. Jungėnų pagrindinės mokyklos šeštokai viešėjo dr. Jono Basanavičiaus gimtinėje ir dalyvavo integruotoje  lietuvių kalbos ir etikos pamokoje „Pro vaikystės langą.“ Pamokos metu moksleiviai klausėsi pasakojimų apie Jono Basanavičiaus vaikystę, patirtus nuotykius, santykius su šeimos nariais, susidomėjimą tautosaka, lietuviško laikraščio „Aušra“ leidimą. Mokiniai buvo supažindinti su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais, buities reikmenimis, žemės dirbimo ir derliaus apdorojimo padargais. Savo sumanumą bei kūrybiškumą moksleiviai pademonstravo atsakinėdami į klausimus, susijusius su J. Basanavičiaus biografija bei tautosaka. Gavę užduočių sąsiuvinius, skaitė pasakų ištraukas, minė mįsles, lavino tartį greitakalbėmis, sėmėsi išminties iš patarlių. Spręsdami užduotis ir besivaržydami tarpusavyje, moksleiviai įgijo naujų žinių, pasitikrino tai, ką jau buvo išmokę.

Mokytoja Ilona Bendaravičiūtė