Rugsėjo 15 dieną septintos klasės mokiniai kartu su matematikos mokytoja buvo išvykę į Marijampolės parduotuves.  Septintokai tapo tikrais tyrinėtojais – ieškojo reikalingų prekių, kreipė dėmesį į pakuotės dydį, kainą.  Prieš išvyką mokiniai gavo individualias užduotis, jie rinko duomenis projektiniam statistikos darbui. Užduotis tik iš pirmo žvilgsnio atrodė paprasta. Mokiniams nelengva buvo orientuotis dideliuose prekybos centruose, mandagiai  ir tinkamai elgtis, kad nebūtų trukdoma parduotuvių darbuotojams ir pirkėjams. Po šios išvykos mokiniai turės surinktus duomenis analizuoti: sudaryti dažnių lentelę, apskaičiuoti imties plotį, medianą, modą, vidurkį, nubrėžti stulpelinę, stačiakampę, linijinę ir skritulinę diagramas.

Atlikę matematinę užduotį, septintokai pasivaikščiojo po miestą, apsilankė kačių kiemelyje ir kitose senamiesčio vietose.

Matematikos mokytoja   R. Berteškienė