Mes kiekvieną dieną vaikščiojame į mokyklą, namus, parduotuvę. Artimiausioje aplinkoje puikiai orientuojamės, nepasiklystame, nes ji mums yra įprasta ir gerai pažįstama. Nepažįstamoje vietovėje būtų visiškai kitaip. Vienas, du, trys į šiaurę ar vakarus? Kur dabar eiti? Pasiklydau... Kaip man rasti kelią namo?Lengva paklysti, kai neturi po ranka ar nemoki naudotis kompasu. Kompasas buvo išrastas maždaug prieš 4500 metų Kinijoje. Kinai pastebėjo, kad, ant plaukiančio upe medžio gabalo padėjus pailgą magnetą, jis visada pasisukdavo ta pačia kryptimi. Pritaikius šį pastebėjimą, buvo sukonstruota magneto rodyklė – įmagnetintas plieno strypelis, kuris gali laisvai sukiotis.

Tad 3 klasės mokiniai į svečius pasikvietė geografijos mokytoją Gražvydą Valaitytę, kuri supažindino su kompasu ir pagrindinėmis naudojimosi taisyklėmis. Tada mokiniai susiskirstė į grupeles. Grupės nariai pasiskirstė vaidmenimis, gavo užduočių lapus, kompasus ir išėjo į lauką. Trečiokai turėjo aplankyti 4 punktus, nustatyti horizonto kryptis, sužymėti pagrindinius objektus. Atlikę visas paskirtas užduotis, mokiniai grįžo į klasę su naujais patyrimais ir įspūdžiais.

3 klasės mokytoja Daiva Simanavičienė