Lapkričio 16 d. dešimtokai dalyvavo Marijampolės PRC organizuotame renginyje „Nacionalinė karjeros savaitė – 2018“. Susitikimo metu mokiniai apžiūrėjo PRC mokomąsias patalpas, išklausė paskaitą apie profesijų pasirinkimo galimybes, tolesnės karjeros perspektyvas. Mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje „Pasimatuok profesiją“ virėjo modulinėje programoje. Kartu su jau MPRC besimokančiais studentais bei jų mokytoja mokėsi gaminti sviestinius sausainiukus.

0
0
0
s2smodern

Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena. 2018 m. sukanka 30 metų, kai Lietuva gyvena su ŽIV. 1988 m. diagnozuotas pirmas ŽIV užsikrėtęs žmogus mūsų šalyje - jūreivis iš Klaipėdos. Tuomet Lietuvoje dar nebuvo įmanoma atlikti tikslių laboratorinių tyrimų ŽIV infekcijai nustatyti, todėl ligonio kraujo mėginys buvo išsiųstas ištirti į Maskvos Virusologijos institutą, kur dalyvaujant tuometiniam aspirantūros studentui gydytojui Sauliui Čaplinskui, dabartiniam Lietuvos AIDS centro vadovui, patvirtinta, kad žmogus tikrai užsikrėtęs ŽIV. Iki 2018 metų sausio 1 d. Lietuvoje užregistruota 3012 ŽIV užsikrėtusių asmenų. Vyrų beveik 4 kartus daugiau nei moterų (2402 vyrų ir 610 moterų). Per visą ŽIV infekcijos registravimo Lietuvoje laikotarpį daugiausiai ŽIV užsikrėtusiųjų nustatyta tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų (arti 60 proc. nuo visų registruotų). Todėl galima teigti, kad dažniausias Lietuvoje registruotas ŽIV perdavimo būdas – injekcinių narkotikų vartojimas. Apie šią ligą, jos užsikrėtimo būdus būtina žinoti ne tik suaugusiems, bet ir mokiniams, todėl gruodžio 3 d. vyresniųjų klasių mokiniai prisijungė prie protų mūšio iniciatyvos „AIDS: geriau žinoti”. Renginį organizavo ir vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alma Černulytė. Mokiniai sužinojo ne tik apie AIDS, ŽIV, bet kartu pasitikrino žinias apie užkrečiamąsias ligas, profilaktikos priemones ir kt. Šis renginys tapo puiki galimybė mokiniams daugiau sužinoti apie labai pavojingą ir klastingą AIDS.

 

Mokyklos informacija

0
0
0
s2smodern

Lapkričio 23 dieną kapitono Flinto laive mūsų mokyklos pradinukų ir vaikų darželio auklėtinių laukė linksmybių štormai, džiaugsmo uraganai, draugystės salos su malonių siurprizų skryniom. Tvirtai įsikibę į kapitono laivą, visi drauge dainavome, šokome, žaidėme. Atsisveikinant vaikai gavo dovanų po ,,Flinto" žurnalą.

0
0
0
s2smodern

Lapkričio 26 d. 1 - 4 klasių mokiniai dalyvavo interaktyviame edukaciniame spektaklyje „Lėlių kambario istorija“. Vaikai susipažino su trimis teatrinių lėlių rūšimis: pirštininėmis, marionetėmis, gabitinėmis. Tada kartu su aktorėmis kūrė nuotaikingą vaidinimą, kuriame princai keliavo mišku ieškodami trijų paršelių namo, kad gautų vilko uodegos kepurę. Jie turėjo pereiti pelkę, pilną kurkiančių varlių, mišką, kuriame čiulbėjo įvairūs paukščiai. Mokiniai turėjo galimybę ne tik paliesti vienokią ar kitokią lėlę, bet ir su ja vaidinti. Pasakos pabaigoje mokinukai dėjo į dėžutę savo linkėjimus trims paršiukams.

0
0
0
s2smodern

Lapkričio 22 d. mokyklos mokinių tarybos atstovai lankėsi gyvūnų prieglaudoje „Mindraja“ ir atvežė gyvūnėliams lauktuvių, nupirktų už pinigus, kuriuos suaukojo mokyklos bendruomenė per Pyragų dieną. Buvo nupirkta ėdalo šunims ir katėms. Parduotuvės, įsikūrusios Kalvarijoje, savininkai taip pat geranoriškai prisidėjo prie mūsų iniciatyvos ir paaukojo maišą šunų ėdalo.

0
0
0
s2smodern

Lapkričio 16 dieną 4 klasės mokiniai su mokytoja Jūrate Sinkevičiene lankėsi Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos Jungėnų filiale. Čia vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka ,,Šiaurės šalių rašytojai – vaikams”. Bibliotekininkė Lina Kleizienė mokiniams papasakojo apie šiaurės šalių vaikų rašytojus. Visi prisiminė H.K. Anderseną, Janošą, Astridą Lindgren, Brolius Grimus, T. Egnerį ir kt.

0
0
0
s2smodern

Lapkričio 9 d. mokinių taryba organizavo „Pyragų dieną“, kurioje  aktyviai dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir tėveliai. Po pamokų antro aukšto koridoriuje „įsikūrė“ daugybė kavinukių: „Kazytės arbatinė“, „Vip koffe“, „Cukrainė Barbarisas“, „Saldainiukų kavinė“, “Aitvariuko kepiniai“, kuriose lankytojus pasitiko virtuvės šefai, barmenai, padavėjos. Buvo galima ne tik įsigyti įvairių sausainukų, grybukų, vaflių, pyragų, keksiukų, bet ir pasivaišinti kakava, kava, arbata.  Mamyčių aktyvas pristatė filmą apie beglobius, šeimininkų paliktus ir nuskriaustus šunelius. Suaukota buvo 100,66  Eur. Šie  pinigėliai bus skirti  beglobių gyvūnėlių išlaikymui.  

0
0
0
s2smodern

Nuo mažų dienų mes girdime, jog judėjimas – tai sveikata, tačiau ne visuomet surandame laiko ir noro būti fiziškai aktyvūs. Vaikams fizinis aktyvumas užtikrina sveiką augimą ir vystymąsi, gerą savijautą, nervų sistemos veiklą, dėl to gerėja mokymosi rezultatai, o suaugusieji gali nepervargdami atlikti kasdienines užduotis. Fizinis pajėgumas – tai gyvenimo džiaugsmo ir gerovės dalis. Tik nuolat sportuodami, judėdami, atlikdami fizinius pratimus stipriname raumenų tonusą ir didiname savo ištvermę.

0
0
0
s2smodern

Kalvarijos savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Rūta Kučinskienė lapkričio 19 d. Kalvarijos savivaldybės administracijos posėdžių salėje organizavo prevencinę paskaitą apie prekybą žmonėmis Paskaitoje dalyvavo Kalvarijos sav. Nemunaičių pagrindinės mokyklos ir Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniai. Paskaitą vedė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽ) socialinė darbuotoja Dana Grimalauskienė. Mokiniai klausė paskaitą, žiūrėjo prevencinį filmą apie prekybą žmonėmis.

0
0
0
s2smodern

Spalio 22–26 dienomis 2 klasės mokiniai prisijungė prie Lietuvos ugdymo įstaigų, kuriose yra vykdoma pradinio ugdymo programa, projekto „Olimpinė savaitė“ ir įgyvendino fizinio aktyvumo ir sporto veiklas, sužinojo daugiau apie judėjimo svarbą, sveiką gyvenseną, vykdė įdomias bei linksmas veiklas.

0
0
0
s2smodern

Keletas mūsų mokyklos mokinių, besidominčių gamtos mokslais, vyko į Ventės ragą. Tai pusiasalis prie Kuršių marių, visai netoli Nemuno upės žiočių, labiausiai žinomas dėl jame įkurtos praskrendančių paukščių žiedavimo stoties. Kelionės metu mokiniai susipažino su paukščių žiedavimo ypatumais, sužinojo, dėl ko paukščiai žieduojami, kam naudojami duomenys. Pamatė gaudykles, galėjo paliesti sužieduotus paukštelius, turėjo galimybę patys juos paleisti iš savo rankų į laisvę.

0
0
0
s2smodern

Lapkričio 6 d. į mūsų mokyklą atvyko profesionalus perkusininkas Gediminas, kuris pakvietė visus pradinių klasių mokinius į edukacinę pamoką „Afrikos būgnai“. Mokiniai ne tik klausėsi būgnų istorijos, susipažino su jų įvairove, bet ir patys mokėsi groti djembebūgnais. Mokiniai sužinojo, jog grojant šiais būgnaisegzistuoja trys pagrindiniai smūgiai - bosas, tonas ir sliapas. Klausydami Gedimino nurodymų, mokiniai drąsiai grojo įvairius ritmus. Buvo labai smagu kartu su perkusininku groti egzotiškais instrumentais ir išlieti susikaupusią energiją.

0
0
0
s2smodern

Sveikata – viena pagrindinių kokybiško gyvenimo sąlygų. Tad lapkričio 7–ąją mokykloje paminėta Europos sveikos mitybos diena. Popietės pavadinimas „Maistas – kaip vaistas“ kėlė smalsumą. Mokyklos valgykla pakvipo ramunėlių, mėtų, medetkų ir petražolių arbata, o ant stalų - tik sveikas maistas.

0
0
0
s2smodern

Spalio 26 d., paskutinę dieną prieš mokinių atostogas, mokykloje nuo pat ryto šurmuliavo vaiduokliai, numirėliai, zombiai, skeletai, giltinės, mirusios nuotakos, mumijos ir kitos baisios būtybės. Dar labiau šiurpą kėlė ant sienų, laiptų, langų įsitaisę vorai, šikšnosparniai, pelės, baisiais dantimis grasino įspūdingi moliūgai.

0
0
0
s2smodern