Mokyklos taryba bei suburtas tėvų aktyvas siekia kuo daugiau tėvų įtraukti į ugdymo procesą, kurti mokytojų ir tėvų santykius, pagrįstus abipuse pagarba, savitarpio supratimu ir bendradarbiavimu, noru dalytis atsakomybe už vaikų ugdymą. Siekiant gilesnio bendradarbiavimo ir pažinimo ieškoma įvairių formų ir būdų kurti glaudesnius pedagogų ir tėvų tarpusavio santykius, kurie sudaro sąlygas ne tik ilgalaikiams ir pastoviems ryšiams, bet ir pokyčiams.

0
0
0
s2smodern

Vasario 6 d. mokykloje apsilankė Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininkas, Nacionalinės tabako, alkoholio kontrolės koalicijos narys Artūras Šiukšta. Jis skaitė paskaitą vyresniųjų klasių mokiniams „Ar žalingi įpročiai tavo draugai?“

0
0
0
s2smodern

   Sausio 17 dienos popietę vyko mokinių meninio skaitymo konkursas „Paukštis – į dangų, žodis – į širdį.“ Konkurse dalyvavo 23 mokiniai. Dalyvius vertino Jungėnų bibliotekininkė Lina Kleizienė bei mokyklos mokytojai.

0
0
0
s2smodern

2018-01-23 vyko streso valdymo pamokėlės 5-8 klasių mokiniams. Jas vedė Marijampolės sav. Visuomenės sveikatos biuro, sveikatos stiprinimo specialistė Aušra Ralytė. Mokiniai atliko įvairius pratimus, kurių metu buvo mokomi susikaupti ir koncentruoti dėmesį, efektyviau valdyti stresą, emocijas, neįsitraukti į aplinkinių emocijas, susitvarkyti su varginančiomis mintimis, pasijusti laimingi. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo pamokoje "Sveikos gyvensenos ABC". Visiems užsiėmimas labai patiko, vaikai jautėsi ne tik laimingi, bet ir pasisėmę papildomos energijos.

0
0
0
s2smodern

Šiandien, sausio 25 dieną, mūsų dailės būrelio jaunieji dailininkai turėjo netradicinę pamoką lauke – tapyba ant sniego akvarele. Mokiniams tai buvo smagi ir nauja veikla. Jų nuotaika buvo džiugi, kadangi jie turėjo galimybę eksperimentuoti bei stebėti dažų ir sniego susiliejimo efektus, lieti akvarelinius dažus įvairiomis priemonėmis .

0
0
0
s2smodern

Sausio 18 d. mokykloje svečiavosi „Misija Sibiras 2018“ ekspedicijos dalyvis Antanas Urbonas, kuris pasidalino patirtais įspūdžiais, pasakojo apie ekspedicijoje nuveiktus darbus.

Šiemet net dvi ekspedicijos grupės (iš viso 24 žmonės) keliavo į Kazachstano Respubliką ir įrodė, jog Lietuvos istorijos dalis slypi ne vien Sibire, bet ir kitose šalyse.

0
0
0
s2smodern

         "Kai gauni dovaną, pilnėja tavo delnai, kai duodi ją kitam - pilnėja tavo širdis. Tad pripildykime savo širdis gerumo." Tokiais žodžiais penktokai ir jų auklėtoja Nijolė Bendaravičiūtė dedikavo dovaną bibliotekai. Pirmasis į kvietimą dalyvauti akcijoje „Knygų Kalėdos 2018" atsiliepė trečios klasės mokinys Edvinas Rucevičius.

0
0
0
s2smodern

Kiekvienais metais mokykloje prieš mokinių žiemos atostogas vyksta jau tradiciniu tapęs kalėdinis karnavalas „Po Kalėdų žvaigžde“. Tai išskirtinė galimybė visai mokyklos bendruomenei pabūti drauge, mokiniams atskleisti savo fantaziją, realizuoti idėjas, aktyviai ir kūrybiškai veikti.

0
0
0
s2smodern

         Gruodžio 20 dieną septintos klasės mokiniams vyko integruotos lietuvių kalbos, matematikos bei geografijos pamokos „Šv. Kalėdų papročiai, tradicijos Lietuvoje. Švenčių biudžetas.“  Pamokose moksleiviai sprendė matematikos užduotis, dirbo su įvairaus pobūdžio tekstais, pristatė savarankiškai rinktą informaciją apie advento laikotarpį, Šv. Kūčių ir Kalėdų tradicijas, papročius Lietuvoje. Integruotose pamokose mokiniai ne tik įgijo naujų žinių, bet patobulino komunikavimo, pažinimo, kūrybingumo bei mokėjimo mokytis kompetencijas.

0
0
0
s2smodern

Artėjant gražiausiai metų šventei – Šv. Kalėdoms, mūsų mokyklos pradinukai apsilankė Virbalio bendruomenės namų organizuojamoje edukacinėje pamokoje "Plotkelės istorija ir gimimas". Programos metu mokiniai susipažino su kalėdaičio (plotkelės) atsiradimo istorija, sužinojo apie adventinio laikotarpio darbus ir papročius, Kūčių vakaro burtus bei žaidimus. Pamatė, kaip kepami kalėdaičiai ir po vieną parsivežė į namus. Susėdę prie plataus medinio stalo srėbė zacirką - pienišką miltinių kukulaičių sriubą, ragavo kalėdinų meduolių.

0
0
0
s2smodern

Gruodžio 3-ą dieną vyko burnos higienos pamoka pirmos klasės mokiniams. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Černulytė paaiškino mokiniams, kodėl genda dantys, klausinėjo vaikų, ką jie žino apie tinkamą burnos higieną, priminė pagrindines dantų valymo taisykles. Tada vaikai žiūrėjo filmuką apie daktarą Triušį, kartu dainavo dainelę apie dantukus. Visi pirmokėliai buvo apdovanoti dantų pasta ir šepetėliais.

0
0
0
s2smodern

Lapkričio 16 d. dešimtokai dalyvavo Marijampolės PRC organizuotame renginyje „Nacionalinė karjeros savaitė – 2018“. Susitikimo metu mokiniai apžiūrėjo PRC mokomąsias patalpas, išklausė paskaitą apie profesijų pasirinkimo galimybes, tolesnės karjeros perspektyvas. Mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje „Pasimatuok profesiją“ virėjo modulinėje programoje. Kartu su jau MPRC besimokančiais studentais bei jų mokytoja mokėsi gaminti sviestinius sausainiukus.

0
0
0
s2smodern

Tėvelių, klasės mokytojos skatinami trečiaklasiai dažnai lankosi mokyklos bibliotekoje, noriai bendrauja su bibliotekininke. Prieš keletą savaičių bibliotekininkė mus pakvietė susipažinti su naujai gautomis knygomis ir pažiūrėti K. Kubilinsko pasakos „Oželis kvaišelis“ inscenizaciją. Džiaugėmės rūpestingais seneliais, pykome ant melagio oželio, kurių vaidmenis atliko ketvirtokai Ernesta, Mantvydas, Vakaris, Titas, Lėja, Goda.

0
0
0
s2smodern

Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena. 2018 m. sukanka 30 metų, kai Lietuva gyvena su ŽIV. 1988 m. diagnozuotas pirmas ŽIV užsikrėtęs žmogus mūsų šalyje - jūreivis iš Klaipėdos. Tuomet Lietuvoje dar nebuvo įmanoma atlikti tikslių laboratorinių tyrimų ŽIV infekcijai nustatyti, todėl ligonio kraujo mėginys buvo išsiųstas ištirti į Maskvos Virusologijos institutą, kur dalyvaujant tuometiniam aspirantūros studentui gydytojui Sauliui Čaplinskui, dabartiniam Lietuvos AIDS centro vadovui, patvirtinta, kad žmogus tikrai užsikrėtęs ŽIV. Iki 2018 metų sausio 1 d. Lietuvoje užregistruota 3012 ŽIV užsikrėtusių asmenų. Vyrų beveik 4 kartus daugiau nei moterų (2402 vyrų ir 610 moterų). Per visą ŽIV infekcijos registravimo Lietuvoje laikotarpį daugiausiai ŽIV užsikrėtusiųjų nustatyta tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų (arti 60 proc. nuo visų registruotų). Todėl galima teigti, kad dažniausias Lietuvoje registruotas ŽIV perdavimo būdas – injekcinių narkotikų vartojimas. Apie šią ligą, jos užsikrėtimo būdus būtina žinoti ne tik suaugusiems, bet ir mokiniams, todėl gruodžio 3 d. vyresniųjų klasių mokiniai prisijungė prie protų mūšio iniciatyvos „AIDS: geriau žinoti”. Renginį organizavo ir vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alma Černulytė. Mokiniai sužinojo ne tik apie AIDS, ŽIV, bet kartu pasitikrino žinias apie užkrečiamąsias ligas, profilaktikos priemones ir kt. Šis renginys tapo puiki galimybė mokiniams daugiau sužinoti apie labai pavojingą ir klastingą AIDS.

 

Mokyklos informacija

0
0
0
s2smodern