User Rating: 0 / 5

Liepos 1- 5 dienomis mokykloje vyko pradinių klasių mokiniams skirta vaikų vasaros stovykla „Nepamirštamas vasaros nuotykis“, kurią finansavo Kalvarijos savivaldybės administracija.
Vaikų vasaros stovykla - tai puiki galimybė vaikams atsipalaiduoti nuo mokslų ir praleisti laiką su bendraamžiais. Buvimas drauge skatina socialinį bendravimą ir tarpusavio santykius. Vaikai siekia „išlipti“ iš savo komforto zonos ir išbandyti naujas, dar neatrastas patirtis.

Mokiniai dalyvavo kūrybinėje edukacijoje „Muiliuko gaminimas“. Pradinukai savo rankomis pagamino muilą, ugdė kūrybiškumą, taip pat nupiešė bendrą piešinį „Mano vasara“.
O kokia vasaros stovykla be kelionių? Jie aplankė didžiausią Lietuvoje haskių ir kinkomų šunų veislyną. Viešnagė pas šiuos šunis - tai ne tik puikus būdas išmokti elgtis su jais, bet kartu aktyviai praleisti laiką gamtoje, patirti tai, kas dar nepatirta. Patyręs instruktorius supažindino su augintiniais. Vaikai užėjo į šunų narvą, maitino skanėstais, vedžiojo šuniukus už pavadžio, pamatė įvairią sportinę įrangą, žaidė indėniškas estafetes, šaudė iš lankų.
Stovyklautojai vyko į edukacinį užsiėmimą „Duonos kelias“. Šios edukacijos metu mokiniai susipažino kaip atkeliauja duonelė ant mūsų stalo. Sužinojo, kokią naudą duoda duona mūsų organizmui. Susipažino su senoviniais įrankiais ir rakandais, išgirdo daug patarlių ir prietarų susijusių su duona. Išbandė malūnininko darbą, dalyvavo duonos kepimo procese, patys susiformavo ruginės duonos kepalėlį ir jį skanavo. Kol kepė duona, susipažino su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, turėjo galimybę paminkyti molį. Vaišinosi ką tik iš krosnies ištrauktu, karštu, garuojančiu kugeliu ir kitomis vaišėmis. Žaidė žaidimų aikštelėje, aplankė Piliakalnių piliakalnį su papiliu, bei grožėjosi nuostabia gamta.
Prie Šešupės, Dovinės ir Sūduonios yra Liudvinavo miestelis, o jo centre stovi pastatas, skaičiuojantis antrą šimtą metų, kuris yra turtingas savo istorine praeitimi. Tai - Jakštų sodyba. Iš jos balkono kalbą miestelio žmonėms yra sakęs LR prezidentas Antanas Smetona. Edukacijos pradžioje sodybos šeimininkė pasveikino moksleivius atvykus į Suvalkijos kraštą Liudvinavo miestelį, garsų savo tradicijomis, suvalkietiška tarme, suvalkiečių kulinariniu paveldu. Edukatorė supažindino moksleivius su pastato istorija, kurią iliustruoja senovinės nuotraukos, tuo pačiu apžiūrėjo išlikusią senovinių daiktų ekspoziciją. Multimedijos pagalba, supažindino su kibinų ir kitų mėsos pyragėlių atsiradimo istorija: kaip ji vystėsi ir keitėsi, kokios gamybos technologijos buvo naudojamos. Kitas žingsnis - kibinų gamyba. Prieš tai plaunamos rankos, įteikiamos prijuostės ir kitos reikalingos priemonės. Vaikai dirbo grupėmis, edukatorei iš eilės demonstruojant visą gamybos eigą. Jei anksčiau įdaras buvo gaminamas tik iš avienos ir svogūnų, tai dabar jis yra kiekvieno kepėjo atradimas ir fantazijos reikalas. Mokiniams buvo paaiškinta kaip derinti skonius, kokie įdarai gali būti dedami į kibino vidų, kaip įdaro skonį keičia įvairūs prieskoniai. Įdomiausia dalis - kibino mezginukas – pynutė, nes nuo jos grožio priklauso ir kibino išvaizda. Edukacijos metu vaikai gamino sultinį, virė žolelių arbatą. Šie gėrimai labai tinka prie karštų kvepiančių kibinų. Po šios edukacijos aplankė Buktos pažintinį taką, kuriame turiningai praleido laiką, sužinojo apie medžius, augalus, grybus. Apžiūrėjo vabzdžių namelį.
Stovyklautojai dalyvavo lauko žaidimų erdvėje. Čia žaidė įvairius žaidimus, lavino vaizduotę, mokėsi komandinio darbo, greito reagavimo. Kartu su virtuvės šefu formavo duonelės tešlos pynutes, suko jas ant iešmo ir kepė ant žarijų. Šalia aikštelės įrengtoje pavėsinėje vaišinosi iškepta duonele, gaivinosi gėrimais, ilsėjosi, dalinosi patirtais įspūdžiais.
Vaikų vasaros stovyklos yra neįkainojama patirtis, kuri turėtų tapti neatsiejama kiekvieno vaiko vasaros dalimi!