Lapkričio 16-oji – Tolerancijos diena. Visai neatsitiktinai 5, 6, ir 7 klasių mokiniai etikos pamokų metu diskutavo apie pakantumą kitiems ir kitokiems, apie pagarbą, meilę, empatiją,  atsakomybę, draugystę, gebėjimą atleisti, suprasti, priimti kitą. Šeštokai pamoką tęsė mokyklos bibliotekoje,kur, padedami bibliotekininkės Danutės Stanislovaitienės, ieškojo knygelių, kuriose atsispindėtų pagrindinės žmogiškosios vertybės. Mokiniai vieningai pritarė tam, kad mūsų planetos gyvenimas priklauso tik nuo mūsų pačių. Visi mes esame Žmonės – iš esmės vienodi, su panašiais norais ir panašiais tikslais. Ir tokiais išlikti mums padeda Tolerancija – pati svarbiausia vertybė. Ugdykimės šį jausmą, juk ne veltui teigiama, kad „Aukščiausias išsilavinimo pasiekimas yra Tolerancija “ (Helen Keller).

Lapkričio 16-ąją minima ir Atsakingo keliavimo diena. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į neatsakingo keliavimo problemas. Etikos pamokų metu vyresniųjų klasių mokiniai diskutavo apie realius pavojus, slypinčius stabdant pakeleivingus automobilius arba ieškant su kuo keliauti socialiniuose tinklalapiuose. Šios dienos minėjimas, diskusijos, filmo peržiūra paskatino mokinius solidarizuotis saugant savo gyvybes. Gana aukų! Laikas tapti atsakingesniems ne tik už save, bet ir už kitus!

Etikos mokytoja   Nijolė Bendaravičiūtė