Vieną gražų gegužės 16 d. rytą 1-4 klasių mokiniai išsiruošė aplankyti Lietuvos sostinę. Pirmiausia pradinukai užsuko į Vilniaus katedrą. Čia jie aplankė Švč. Sakramento koplyčią, kurioje prie raudonos amžinai degančios lempelės saugoma Eucharistija, puošniausią barokinę koplyčią, kurioje ilsisi Lietuvos ir jaunimo globėjas šv. Kazimieras. Tada lenktyniaudami kopė į Gedimino pilies kalną, kur grožėjosi Vilniaus vaizdais. Pažintį su sostine pratęsė Žaislų muziejuje. Tik įėję vaikai nekantravo viską apžiūrėti, pačiupinėti. Gidė supažindino vaikus su seniausiais Lietuvoje rastais žaislais: mediniais ginklais, laiveliais, skudurinėmis, šiaudinėmis, molinėmis ar netgi vaškinėmis lėlytėmis... Kai kuriems žaislams jau ne vienas šimtas metų. Galiausiai vaikai turėjo galimybę patys išmėginti, pažaisti, patyrinėti. Daug dėmesio sulaukė medinis vilkelis. Mokiniai varžėsi, kurio vilkelis suksis ilgiausiai. Visi išbandė savo senelių ir tėvelių žaislus: laivų mūšį, ledo ritulį, oro krepšinį ir kt. Paskutinė stotelė buvo Valdovų rūmai, kur mokiniai trumpai susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro buitimi. Mokiniai žavėjosi gražiomis menėmis, įspūdingais ginklais, prabangiais baldais ir valdovų sostais. Jiems teko galimybė apsilankyti išskirtinėje parodoje „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“. Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto gobelenų kolekcija laikoma vienu vertingiausių meninių audinių rinkinių pasaulyje ir dažnai vadinama deimantu. Diena prabėgo labai turiningai ir prasmingai. Mokiniai, kupini įspūdžių ir geros nuotaikos, grįžo namo.

Pradinių klasių mokytoja Daiva Simanavičienė