User Rating: 5 / 5

Kiekvienas miestas, miestelis ar net pats mažiausias kaimas neretai turi labai seną istoriją ir žmonių, kurie ją saugo. Ne visos jos surašytos knygose, vadovėliuose ar užfiksuotos filmuose. Toks pat yra ir Kalvarijos kraštas.
Labai džiaugiuosi, kad nors dalelę tos gyvos žinios mūsų mokyklos trečiokai ir penktokai gavo tik pradėję vykdyti projektą „Kalvarijos krašto paminklai“. Kovo 7 d. trečiokai ir penktokai keliavo po Kalvarijos kraštą. Mokiniai lankėsi Kalvarijos krašto muziejuje. Ten gavo šūsnį informacijos apie mūsų krašto istorines vietoves, pastatus, paminklus, archeologinius radinius. Prieš vykdami į išvyką, mokiniai jau turėjo savarankiškai surinkti informaciją apie pasirinktą paminklą ar istorinį pastatą, Kalvarijos miestelį ar kt.. Atkeliavę prie savo darbo šaltinio (paminklo), mokiniai žodžiu pristatė savo darbus. Jau žinodami apie mūsų krašto asmenybes, maldos namus, legendas, padavimus, keliautpjai visai kitomis akimis žvelgė į paminklus: knygnešiams, Petrui Klimui, Laisvei, „Titaniko“ didvyriui J. Montvilai, lietuvei Motinai, Tauro apygardos Juozui Lukšai. Jie skaitė skaitmeninių kodų informacijas, tyrinėjo užrašus, paminklų dizainus. Fotografavo, klausinėjo, ieškojo dar informacijos internete.
Išvykos metu, mokyklos vairuotojų dėka, turėjome galimybę aktyviai pajudėti, pamatyti nuostabius kraštovaizdžius nuo Kačergų kalno, nuo Smalininkų kaimo memorialinio komplekso kalvos. Pietavome Liubavo seniūnijos salėje.
Drauge su istorijos mokytoja Asta tikimės, kad nors po krislelį pažinimo džiaugsmo, pilietiškumo ir meilės Tėvynei liks mokinių širdyse, nes vaikai pabaigoje išvykos kalbėjo vienas per kitą apie tai, kas juos nustebino, ką netikėto sužinojo, ką papasakos namuose.
Nuoširdžiai dėkoju istorijos mokytojai Astai už aktyvų ir nuoširdų bendradarbiavimą, bendrą projekto vykdymą, integruotą pamoką „Ką galiu sužinoti, tyrinėdamas paminklų, kryžių, pastatų paskirtį, istorijas?“; mokyklos vairuotojams už puikius gidų vaidmenis.


3 klasės mokytoja Ramutė

0
0
0
s2smodern