Kovo 8 dieną 2 klasės mokiniai sugužėjo į Jungėnų kaimo biblioteką. Čia jiems vyko lietuvių kalbos dienoms skirta integruota pamoka „Skaityk knygą lietuvišką“. Gimtajai kalbai pagerbti skirtas laikotarpis tarp dviejų Tėvynės laisvę įtvirtinančių datų skatina mylėti ir puoselėti gimtąją kalbą - brangiausią turtą, paveldėtą iš protėvių.

Netradicinės pamokos pradžioje bibliotekininkė Lina Kleizienė antraklasiams papasakojo apie lietuvių vaikų knygų rašytojus. Supažindino, kokia tema rašoma jų knygose, paminėjo pagrindinius herojus. Bibliotekininkė paskatino mokinius skaityti ir dalintis skaitymo džiaugsmu, nes knygas gera skaityti.
Antraklasiai pasidžiaugė, kad skaito lietuvių vaikų rašytojų knygas ir pasidalino patirtimi, kokias knygas jie jau perskaitė. Mokiniai diskutavo apie knygos reikšmę žmogui, apie jos išmintį, kokią naudą jiems teikia skaitymas. Vaikai nusprendė, kad jiems gimtoji kalba yra graži, skambi, žaisminga, nuostabi. Mokiniai neslėpė gerų emocijų. Toliau vyko intensyvus kūrybinis darbas trispalvėse grupėse. Jie kirpo drugelius, aiškinosi posakių, patarlių, vaizdingų žodžių ar žodžių junginių reikšmę ir mokėsi vaizdingai kalbėti. Paaiškinimus suklijavo ant drugelių ir pristatė savo bendraklasiams. Iš drugelių vaikai sudėliojo Lietuvos trispalvę vėliavą.
Pamokos pabaigoje mokiniai naudodami internetinę interaktyvią kūrybinę minčių šturmo priemonę. „AnswerGarden“ pasitikrino savo žinias.
Ši pamoka – tarsi žingsnis paskatinti mokinius populiarinti lietuvių vaikų autorių knygas ir jų skaitymą. Tai prasmingas ir patrauklus užsiėmimas. Skaitykime patys ir dalinkimės skaitymo džiaugsmu su kitais. Kalbėkime savo gražia lietuvių kalba – būkime išmintingi, kūrybingi, geri ir laimingi!

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Kazlauskienė