2 klasės mokiniai pasaulio pažinimo pamokoje susipažino su mūsų krašte žiemojančiais paukščiais, diskutavo, kaip būtų galima jiems padėti. Ir nors šiemet žiema ne balta, paukšteliams šalta ir sunku susirasti maisto. Antraklasiai išsiaiškino, ką paukšteliai mėgsta lesti ir suskubo jiems į pagalbą. Vykdydami STEAM veiklą vaikai nusprendė iš natūralių medžiagų ir antrinių žaliavų pagaminti paukšteliams mažas, bet skanias lesyklėles. Atsineštus grūdus, avižinius dribsnius, perlinių kruopų grūdelius, saulėgrąžas bėrė į dubenį ir maišė paukščių lesalą. Ant kartoninio ritinėlio tepė sviestą, taukus, margariną. Kvepiančius ritinėlius mokiniai išvoliojo paukščių lesale, kad gerai priliptų nemenkas sluoksnis skanėsto. Pagamintas skanias lesyklėles sudėjo į šaldytuvą, kad šios šiek tiek sustingtų. Pervertą paruoštą ritinėlį kaspinu jau galima kabinti lauke ant medžio šakos.

Smagu ir gera, kai savo mažomis rankelėmis mokiniai gali padėti paukšteliams, kurie mums atsidėkoja savo čiulbesiu, įvairiomis giesmelėmis po mokyklos langais. Saugosime sparnuočius mes – džiugins jie mus!

2 klasės mokytoja metodininkė Daiva Kazlauskienė