Spalio 8 – 21 dienomis 2 klasės mokiniai dalyvavo Europos sąjungos programavimo savaitės CodeWeek veiklose. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su skaitmeniniu kūrybiškumu ir programavimu. ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kuria skatinamas kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas. Šios iniciatyvos tikslas yra populiarinti programavimą ir parodyti, kaip galima įgyvendinti idėjas programuojant.
Informatikos ugdymas pradinėse klasėse integruotas į mokomuosius dalykus, todėl įvairios CodeWeek savaitės programavimo veiklos vyko pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų, matematikos ir kt. pamokose. Pirmuosius savarankiškus programavimo žingsnius antrokai žengė netradicinėje pamokoje Kalvarijos parke. Čia, keliaudami pagal komandas, mokiniai surado užduočių stoteles, ieškojo objektų, medžių. Atlikdami užduotis planšetėse mokiniai įsitikino, kad skaitmeniniai įrenginiai ir programos veikia atlikdami komandas – tam tikrus nurodymus, užrašytus skaitmeniniam įrenginiui suprantama kalba. Savaitę antrokai baigė renginiu „Žingsnis po žingsnio“. Savo veiklą įtraukė į Programavimo savaitės žemėlapį. Mokiniai dirbdami komandose interaktyvioje lentoje žodžiais užrašė algoritmus, vykdė komandas, skaitė kodus. Sudarė nesudėtingas programas, jose naudojo veiksmų sekas, sąlyginius sakinius, veiksmų kartojimus, loginius jungtukus „ne“, „arba“, „ir“.
Programavimo savaitės metu mokiniai ugdėsi ne tik skaitmeninę kompetenciją, skaitmeninį mąstymą, bet ir problemų sprendimo, kūrybiškumo ir komandinio darbo kompetencijas. Už dalyvavimą programavimo savaitės CodeWeek veiklose visiems įteikti sertifikatai. Mokykimės programuoti ir kurkime savo ateitį kartu!

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Kazlauskienė