Spalio 6 d. penktos klasės mokiniai buvo pakviesti dalyvauti netradicinėje lietuvių kalbos ir etikos pamokoje „Šmurkšt atgal į pasaką“. Atvykę į Kauno Vaikų literatūros muziejų ir persirengę įvairių kūrinių herojų kostiumais, vaikai lyg burtų lazdelei pamojus šmurkštelėjo pasakon. Jie pavirto nykštukais, elfais, kipšiukais, karaliūnais, raganom, laumėm, robotais ir kitais personažais. Mokiniai skaitė M. Vainilaičio, A. Liobytės, V. Žilinskaitės, V. Tamulaičio, K. Sajos bei kitų rašytojų kūrinių ištraukas ir, imituodami veikėjų balsus, judesius, stengėsi sukurti kuo ryškesnius herojų charakterius. Stebuklų pasaulyje vaikai pravėrė slaptas duris, vedančias į kosminį laivą, kurio instaliacija sukurta pagal rašytojos V. Žilinskaitės pasaką – apysaką „Kelionė į Tandadriką“. Mistinis laivas ir jame skambanti paslaptinga M. K. Čiurlionio muzika leido penktokams pasinerti į fantastikos pasaulį. Ši pamoka mokiniams buvo nuotaikinga, įdomi, kūrybiška, žaisminga. Vaikai suprato, kad prie stebuklų kasdieniniame gyvenime jiems priartėti padeda knygų skaitymas.

Mokytoja metodininkė Ilona Bendaravičiūtė