User Rating: 5 / 5

Gegužės 24 dieną pirmų – trečių klasių mokiniai su mokytojomis vyko į edukacinę išvyką „Kaunas – amžių sandūroje“. Pažintis su Kauno miestu prasidėjo Nemuno pakrantėje prie seniausios bažnyčios mieste - Vytauto bažnyčios, pastatytos apie 1400 m. Tai vienintelė Lietuvoje gotikos stiliaus bažnyčia. Krantinėje ties Vytauto bažnyčia buvo įrengta prieplauka, čia švartavosi burlaiviai, vėliau – garlaiviai. 1877 m. šalia bažnyčios buvo įsteigta Nemuno vandens lygio matavimo stotis. Stoties matuoklė tebestovi sumontuota ant granito sienos.
Pažintis su miestietišku gyvenimu Kaune viduramžiais prasidėjo nuo Perkūno namo apžiūros iš lauko. Tai pats gražiausias gotikinio stiliaus namas Kaune. Sustoję prie jo įspūdingo fasado mokiniai įvardino kelis dalykus kuo jis skiriasi nuo šiuolaikinių namų. Namą iš vidaus vaikai pradėjo apžiūrėti nuo žvakėmis apšviesto rūsio, kur jų laukė pažintis su senovinėmis prekėmis. Vaikai tik iš lietimo (ar garso) turėjo atpažinti į medžiaginius maišelius sudėtas prekes – grūdus, papuošalus, prieskonius, vašką. Gidė trumpai pristatė namą pasistačiusio žmogaus – pirklio amatą. Po to vaikai pakilo į antrą namo aukštą – šeimos erdvę. Čia jie pamatė senoviniais indais, stalo įrankiais ir su maisto gaminimu susijusiais senoviniais paveikslais padengtą stalą. Gidė pakvietė apstoti stalą ratu, kur vaikai turėjo atpažinti ir įvardinti, ką paveiksluose pavaizduoti žmonės daro. Buvusiame miegamajame vaikai matavosi galvos apdangalus, apžiūrėjo kelis tipiškus to laikotarpio drabužius. Didžiausiame namo kambaryje – svetainėje mokiniai apibendrino gautas žinias ir įspūdžius. Visi pajudėjo viduramžių ritmu – išmoko vieną šokį. Edukacijos pabaigoje mokiniai užkopė į Jėzuitų vienuolyno apžvalgos aikštelę - terasą, nuo kurios apsižvalgius atsivėrė senojo miesto panoramos grožis: Rotušės aikštė ir apie ją esantys pastatai, bažnyčios ir vienuolynai, miestą gynusi tvirtovė – Kauno pilis, Nemuno krantinė.
Siaura Senamiesčio gatvele mokiniai patraukė prie seniausios mūrinė pilies Lietuvoje - Kauno pilies. Nemuno ir Neries santakoje pastatyta pilis mena Vytauto Didžiojo laikus. Apžiūrėję pilies išorę, vaikai ekskursijos metu turėjo unikalią galimybę pamatyti požeminį Kauną ir pajusti tikrą požemių dvasią.
Pailsėję ir pabėgioję šalia Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Laisvės paminklo įsikūrusioje Vienybės aikštėje - laimingų žmonių erdvėje, mokiniai susirinko į dar vieną edukacinę pamoką. Karo muziejuje kūrybiškumą skatinantis užsiėmimas nukėlė mažuosius muziejaus lankytojus į tolimuosius viduramžius, kuomet Lietuvos valstybę nuo priešų saugojo galingose pilyse įsitvirtinę karvedžiai. Mokiniai ėmėsi atsakingos užduoties – specialiai parengtame makete pastatė stiprią pilį ir parengė ją gynybai. Pažinę pilies gyvenimo įdomybes ir nusprendę, kaip pastatyti gynybinę sieną, kur apgyvendinti valdovą, karius bei amatininkus, pasirūpino tinkamu savo pajėgų išrikiavimu. Tvirtai paėmė į rankas kalaviją, užsidėjo šalmą ir tapo tikrais viduramžių karvedžiais! Tada apžiūrėjo muziejaus eksponatus.
Paskutinė ekskursijos stotelė – Velnių muziejus ir dailininko A. Žmuidzinavičiaus memorialinis muziejus. Tai vienintelis pasaulyje velnių muziejus. Vaikai pamatė apie 3000 skirtingų velnių skulptūrų.
Tiek daug emocijų pradinukai dar nebuvo patyrę. Važiuodami autobusu į namus, jie dalijosi įspūdžiais, džiaugėsi, kad daug įdomių dalykų sužinojo, pamatė ir smagiai pasilinksmino.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė
Daiva Kazlauskienė

0
0
0
s2smodern