Balandžio 28 d. lietuvių kalbos ir etikos mokytojos pakvietė 5 klasės mokinius į netradicinę pamoką „Duonos kelias“, kuri vyko Virbalio senųjų amatų centre. Čia atvykę moksleiviai klausėsi įdomaus pasakojimo apie duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonos patekimo ant stalo, mokėsi atpažinti įvairias javų kultūras: rugius, kviečius, miežius, avižas, kvietrugius. Pažaidę žaidimą „Mano maišas pakulinis“ bei apžiūrėję senovinius rakandus ir įrankius, vaikai išmėgino savo jėgas maldami miltus akmeninėmis girnomis. Vėliau stebėjo, kaip valoma duonkepė krosnis, ruošiamasi kepti duoną. Mokiniai patys formavo užminkytos duonos kepaliukus, barstė juos kmynais, stebėjo, kaip duonos kepaliukai keliauja į krosnį. O kol duonelė kepė, vaikai susipažino su senaisiais amatais: žvakių liejimu, virvių vijimu, grindinių takų audimu, dirbinių iš molio gamyba, o patys gudriausi pabandė įveikti Mykolo galvosūkius. Daug sužinoję, patyrę puikių emocijų, pasivaišinę žolelių arbata ir mieliniu pyragu, vaikai vyko namo su lauktuvėmis: šilta duonele, žvakele bei draugystės apyrankėmis.

Mokytoja Ilona Bendaravičiūtė