Nuo 2019 metų emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ kovo mėnesį skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu „BE PATYČIŲ“. Tikslas – atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualumą ir jos sprendimo būdus. Mūsų mokyklos bendruomenė solidarizavosi ir šį mėnesį stengėsi dar aktyviau, įvairiomis veiklomis prisidėti prie patyčių stabdymo. Buvo organizuojama spalvų savaitė, filmų peržiūros ir aptarimai, pradinukai piešė kreidelėmis draugystę ir taiką žemėje, klasės valandėlių metu mokiniai aptarė įvairias su patyčiomis susijusias situacijas, mokėsi, kaip pranešti mokytojui apie pastebėtas patyčias, aiškinosi ką gali padaryti kiekvienas vaikas susidūręs su patyčiomis elektroninėje erdvėje. 5 klasės mokiniai vadovaujami auklėtojos G. Palšienės dalyvavo „Vaikų linijos“ drauge su filmo „Drugelio širdis“ kūrybine komanda organizuojamame konkurse „Išskleisk kūrybiškumo sparnus“. Šio konkurso tikslas – komandinis darbas, atskleidžiantis klasės vienybę, draugiškumą ir kūrybiškumą pasisakant prieš patyčias.

Tik visi kartu susitelkę galime sukurti saugią ir draugišką mokyklos aplinką, kurioje būtų gera kiekvienam.

Socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė