Kovo 22 dieną 1 klasės mokiniams vyko integruota finansinio raštingumo, dailės ir technologijų pamoka „Susipažinkime su pinigais“. Pamokoje dalyvavo Swedbank AB pardavimų grupės vadybininkė Laura Vosylienė. Ji pirmokams išmaniai ir įdomiai papasakojo apie pinigus. Juk elementarios finansinio raštingumo žinios yra būtinos kiekvienam vaikui.
Pirmosios veiklos metu vaikai susipažinto su pinigų istorija. Patys pirmieji pinigai pasaulyje buvo kriauklės, vėliau įvairios kruopos, maisto produktai, prieskoniai, druska. Vyko mainai. Kadangi tai buvo labai nepatogus atsiskaitymo būdas, nutarta įvesti kitokius pinigus – monetas. Ir tik vėliau atsirado popieriniai pinigai – banknotai. Antrosios veiklos metu mokiniai „pakeliavo“ po pasaulį ir susipažino su dabartiniais įvairių šalių pinigais, išmoko jų pavadinimus. Prisiminė Lietuvoje buvusius pirmuosius litus, talonus ir naujesnius litus. Tada pirmokai kartu su vadybininke Laura kūrė savo ateities pinigus. Trečioji kūrybinė praktinė veikla – piniginės gamyba. Juk pagamintus pinigus reikia kažkur sudėti!
Pamokos pabaigoje mokiniai diskutavo, dalinosi patirtimi ir įspūdžiais, surengė ateities pinigų ir piniginių parodą. Pirmaklasiams pamoka suteikė pamatinę finansinio raštingumo ir kūrybiškumo kompetenciją.

Daiva Kazlauskienė,
pradinių klasių mokytoja metodininkė