Vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje tradiciškai minimos Lietuvių kalbos dienos. Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo renginiuose, skirtuose gimtosios kalbos puoselėjimui.
Dailyraščio konkurse savo jėgų išbandyti panoro gausus būrys mokinių. Šio konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, puoselėti pilietines ir tautines vertybes. Konkurso metu mokiniams reikėjo aiškia, taisyklinga, lengvai įskaitoma ir gražia rašysena parašyti dailyraščio darbą pagal M. Daukšos teksto „Prakalba į malonųjį skaitytoją“ ištrauką. Mokinių dailyraščio konkurse pirmoji vieta skirta 7 klasės mokinei Alinai Vinickaitei.
5 – 10 klasių moksleiviai varžėsi raštingiausio mokinio konkurse, kurį sudarė dvi dalys: pirmoje - mokiniai rašė žodžių diktantą, o antroje dalyje - duotame tekste taisė rašybos, skyrybos, kalbos kultūros klaidas. Konkurso laimėtojos - G. Grinevičiūtė (5 kl.) ir K. Volungevičiūtė (8 kl.).
5 klasės moksleiviams organizuota žaisminga viktorina „Margas žodžių pasaulis.“ Penktokai, susiskirstę į tris komandas, entuziastingai varžėsi tarpusavyje, kas tiksliau atsakys į klausimus, išradingiau atliks kūrybinius darbus. Viktorinoje mokiniai pakartojo kalbos dalis, sakinio dalis, frazeologizmų reikšmes, prisiminė skaitytus kūrinius bei jų autorius.
10 klasės mokiniai buvo pakviesti į Jungėnų miestelio viešąją biblioteką, kurioje vyko viktorina „Gimtoji kalba – tarsi švyturys“. Viktorinos klausimus ruošė bibliotekininkė Lina Kleizienė. Atlikdami užduotis, mokiniai pakartojo žodžių rašybos taisykles, prisiminė lietuvių rašytojus klasikus, jų kūrinius, kalbėjo apie tautosaką, diskutavo, kodėl svarbu branginti savo gimtąją kalbą.
Respublikinėje mokinių kūrybinių darbų virtualioje parodoje „Atverk kalbos turtus“ dalyvavo trys 9 klasės mokiniai – V. Tamošiūnaitė, G. Grinevičius, G. Zeikutė. Paroda, skirta Lietuvių kalbos dienoms, iki kovo 30 dienos eksponuojama naujienų svetainėje https://www.manokrastas.lt., kurioje galima išvysti mūsų mokinių darbus.
Lietuvių kalbos dienas vainikavo mokinių konferencija, skirta Knygnešio dienai. Konferencijoje daug kalbėta apie lietuviškos spaudos draudimo metus, knygnešius, jų veiklą, vargo mokyklų atsiradimą Lietuvoje, gimtosios kalbos vertę ir vaidmenį, siekiant išlaikyti savo tautiškumą. Konferencijoje buvo skaitomi ne tik pranešimai, bet ir K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos, kurias deklamavo 6 klasės mokiniai Edvinas Rucevičius ir Rolandas Kailius. Šiems skaitovams žiūrovai negailėjo aplodismentų. Konferencijos klausytojai taip pat verti pagyrimo: jie buvo aktyvūs, drąsiai atsakinėjo į užduodamus klausimus.
Džiugu, kad moksleiviai noriai dalyvavo renginiuose, kuriuose didelis dėmesys skirtas mokinių kūrybiškumo, pilietiško ugdymui bei gimtojo žodžio puoselėjimui.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ilona Bendaravičiūtė