Gruodžio 22 dieną pirmos klasės mokiniams vyko integruota mokomųjų dalykų diena „Tradicijos išlieka“. Yra dalykų, kurie nesikeičia ilgą laiką. Jie perduodami iš kartos į kartą. Tai vadinama tradicija. Tradicijas vaikai perima iš tėvų, senelių. Šie – iš savo tėvų. Tradicijos suburia artimuosius.

Skambant Kalėdinei muzikai, susėdę ratu šventiškai papuoštoje klasėje, mokiniai atliko įvairias veiklas apie žiemos šventes ir jų tradicijas. Mokiniai pristatė iš anksto kartu su tėveliais atliktą užduotį „Kokių tradicijų laikosi vaikų šeima, artimieji? Jie papasakojo ką daro ir kodėl tai daro. Domėjosi vieni kitais, mokėsi vieni iš kitų, rodė pagarbą vieni kitų tradicijoms. Lietuvių kalbos pamokoje mokiniai skaitė tekstą apie geraširdį senelį ir sužinojo kodėl vaikai per Kalėdas gauna dovanų. Per integruotas dalykų pamokas mokiniai turėjo daug praktinės veiklos – gamino kalėdinius žaisliukus, kirpo angelus, piešė savo žiemos fantaziją, gamino avytes, girliandą iš riešutų. Riešutus skaičiavo, lygino, kas turi daugiau, kas mažiau. Sužinojo apie šventinių dienų burtus, spėjimus. Išmoko gražių kalėdinių dainų. Per tikybos pamoką (mokytoja R. Jarimavičienė) mokiniai klausėsi pasakojimo apie Jėzaus gimimą ir sužinojo, kad Kalėdos – Jėzaus gimtadienio šventė. Išklausę pasakojimo sukūrė Prakartėlę –Jėzaus gimimo gyvulių tvarte vaizdelį. Tai dar viena žiemos švenčių tradicija.

Integruotose veiklose mokiniai įgijo naujų žinių apie gražiausių žiemos švenčių tradicijas, papročius ir vertybes, patobulino komunikavimo, pažinimo, kūrybingumo bei mokėjimo mokytis kompetencijas. Laukiant švenčių svarbiausia stengtis būti geresniam, atleisti nuoskaudas, įžeidimus, susitaikyti, atsiprašyti.
Na, o žvakių liejimas buvo tarsi atlygis vaikams už sunkų darbą. Pasidžiaugę nuoširdžiai atliktais darbais, linksmai keitėsi dovanomis klasėje ir išvyko į Kankorėžių mišką pas Kalėdų senelį. Ši diena visiems 1 klasės mokiniams buvo įsimintina ir įspūdinga, nes kiekvienas vaikas jautėsi reikalingas ir laimingas.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė D. Kazlauskienė