Socialinis ir emocinis ugdymas - edukacinis procesas, kurio metu vaikai bei suaugusieji įgyja žinių, nuostatų bei gebėjimų atpažinti, įvardinti ir valdyti savo emocijas, kurti pozityvius santykius, priimti atsakingus sprendimus ir išmokti konstruktyviai elgtis sudėtingose gyvenimo situacijose. Mūsų mokykloje jau spalio mėnesį startavo EMOMETRAS, kurį galime sutikti kiekvienoje klasėje: 1-4 klasėse – tai 15, o 5-10 klasėse - 64 emocijų įrankis, skirtas emocinio raštingumo ugdymui. Jo dėka užtikrinama saugi ir palanki aplinka vaikų socialinei ir emocinei raidai. Mokiniams ir mokytojams suteikta galimybė „pasimatuoti“ savo emocijos „temperatūrą“ visos ugdymo (-si) dienos metu penkias dienas per savaitę. EMOMETRAS - puiki priemonė, plėtojant socialinį ir emocinį intelektą, skatina apmąstyti savo patiriamus jausmus, išgyvenimus. Pasimatuok emociją ir Tu!

Psichologė Nijolė Bendaravičiūtė