Pirmos klasės mokiniai spalio mėnesį žengė pirmuosius programavimo žingsnius. Jie dalyvavo ES programavimo savaitės „Code Week 2021“ iššūkyje, kuris skatina populiarinti programavimą, domėtis skaitmeniniu raštingumu. Pirmaklasiai integruotoje matematikos ir informatikos pamokoje mokėsi programavimo įgūdžių. Scratch aplinkoje mokiniai kūrė animuotą projektą „5 žingsniai“ nuoroda čia. Pasirinkę veikėją, vaikai vaizdine programavimo kalba suprogramavo penkis uždavinio sprendimo žingsnius. Įsiminę taisyklę, dėliodami rodykles, keliaudami nurodytomis kryptimis, sprendė matematinius sudėties ir atimties uždavinius. Dirbdami grupelėmis diskutavo, ieškojo sprendimo žingsnių, mokėsi vieni iš kitų. Veiklos metu vaikai įsitikino, kad programavimas ne tik skatina loginį mąstymą, moko spręsti problemas, bet ir ugdo kūrybiškumą, komandinį darbą. Už dalyvavimą iniciatyvoje ES programavimo savaitėje „Code week 2021“ pirmos klasės mokiniams įteikti dalyvio pažymėjimai.

View the embedded image gallery online at:

Daiva Kazlauskienė
Pradinių klasių mokytoja metodininkė