Jau keletą metų iš eilės spalio mėnesį visoje Europoje ir Lietuvoje vyksta iniciatyva „Programavimo savaitė“. Kaip jau tapo įprasta, šioje iniciatyvoje dalyvavo ir mūsų mokyklos trečiokai. Pagrindinis ES programavimo savaitės tikslas – parodyti, kas yra informatinis mąstymas, algoritmavimas, programavimas, su technologijomis susijusios veiklos. Renginio metu mokiniai susipažino su Scratch aplinka, išmoko pasirinkti foną, veikėjus, susipažino su programavimo pagrindais: sužinojo, jog kai kurios instrukcijos (komandos) yra vykdomos tik tuo atveju, jei jas iškviečia tam tikras įvykis (įvykių valdomas programavimas), kad kai kurios instrukcijos vykdomos viena po kitos (nuoseklusis programavimas) ir sukūrė trumpus animuotus dialogus. Tokie užsiėmimai mokiniams suteikia daug džiaugsmo ir smalsumo.

Pradinių klasių mokytoja Daiva Simanavičienė