Lietuvos Etikos Mokytojų Asociacija paskelbė 2020 metų respublikinio etikos konkurso 9-10 klasėms „Moralinės dilemos“ nugalėtojus. Mūsų mokyklos 10 klasės mokinė Goda Liutkevičiūtė tapo šio konkurso I-os vietos laimėtoja, o dešimtokė Kotryna Kupstaitytė laimėjo III – iąją vietą!

Labai džiugu, kad mūsų maža mokykla įveikė garsias Lietuvos gimnazijas ir viename konkurse pelnė net dvi prizines vietas! Sveikiname laimėtojas!!!

Respublikinis etikos konkursas „Moralinės dilemos“ organizuojamas kiekvienais metais. Goda ir Kotryna jame dalyvauja jau ne pirmus metus. Ruoštis konkursams mokinėms padeda vyr. etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė. Šis etikos konkursas buvo organizuojamas dviem etapais – pirmasis etapas vyko sausio 20 d. – vasario 3 d. Mokiniai, surinkę daugiausiai balų, pateko į antrąjį etapą. Pirmame etape rungėsi 98 mokiniai iš 19 gimnazijų ir tik vienos mūsų pagrindinės mokyklos. Tiek Godai, tiek Kotrynai sekėsi puikiai – į antrąjį etapą jos pateko kartu su kitais 29 mokiniais iš 10 gimnazijų, nurungę 67 mokinius.

Šių metų respublikinio etikos konkurso 9-10 klasėms „Moralinės dilemos“ tema buvo skirta Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti. Tad šalia etinių, filosofinių žinių, reikėjo pasitelkti ir literatūrines bei istorines žinias. Iš viso buvo pateiktos 5 užduotys: dvi iš jų reikalavo suformuluoti po tris etinius klausimus pateiktoms moralinėms dilemoms, trečioji ir ketvirtoji užduotys pareikalavo ne tik apsiskaitymo, istorijos išmanymo, bet ir gilaus filosofinio mąstymo, etinių – moralinių nuostatų išmanymo ir jų pritaikymo. Paskutinė penktoji užduotis buvo apibendrinamoji. Geriausiai tiek Godai, tiek Kotrynai sekėsi 3 ir 4 užduotys, abi už jas buvo įvertintos aukščiausiais balais.

Šie mokslo metai mokiniams, besimokantiems etikos buvo tikrai labai „derlingi“ – primename, kad LEMA organizuotame respublikiniame etikos konkurse 7-8 klasių mokiniams „Šalia manęs – kitas žmogus“ nugalėtoja šalyje tapo mūsų mokyklos septintokė Enrika Enzelaitytė.

Tad, Godai, Kotrynai ir Enrikai norime palinkėti domėtis filosofija, etika ir toliau, dalyvaujant respublikiniuose konkursuose, skinti laurus! Sėkmės!

Vyr. etikos mokytoja Nijolė Bendaravičiūtė