Gruodžio mėnesį visi pradinių klasių mokiniai vykdė integruotą projektinę veiklą „Šv. Kalėdų belaukiant“. Tai vienas iš paslaptingiausių laikotarpių - neišvengiamai artėja laikas, kai visi švęsime stebuklą. Advento ir Kalėdų laikotarpiai yra turtingi papročiais ir tradicijomis, nors kartais susipynę su prietarais, tačiau jie siekia vieno tikslo – išugdyti dorą ir laimės siekiantį žmogų. Todėl auginant jaunąją kartą, svarbu perduoti tai, ką mūsų senoliai brangino ir puoselėjo.

Norėdami sustiprinti šventinę atmosferą, mokiniai gamino šventines dekoracijas, puošė savo klases, klausėsi kalėdinės muzikos. Klasėse sužibo netradicinės eglutės. Trečiokų eglutė papuošta imbieriniais sausainukais! Ketvirtaklasiai nupynė eglutę iš siūlų. Mokiniai susipažino su Kūčių vakaro papročiais, tradicijomis ir burtais. Jie pynė vainikus, žaidė žaidimus, dainavo daineles, būrė, spėjo ateitį. Drauge surengė darbelių ir kompiuterinių piešinių parodas „Seniai Besmegeniai“. Kadangi Adventas – gerų darbų metas, mokiniai dovanojo sau ir kitiems džiugias akimirkas, rašė laiškus, sveikinimus ir gamino dovanėles. Antraklasiai kepė kalėdinius meduolius. Edukacinės pamokos „Žvakių liejimas“ metu pradinukai susipažino su vienu seniausių amatų – natūralaus vaško žvakių liejimu ir pasigamino medumi kvepiančias bičių vaško žvakeles, sužinojo apie bičių vaško naudą. Mokyklos Advento popietei ,,Advento tiltu į šv. Kalėdas“ padengė po simbolinį kūčių stalą.

Projektą vainikavo šventė – spektaklis „Buratino nuotykiai“ Marijampolės dramos teatre. Čia įvyko džiugius vaikų susitikimas su Kalėdų Seneliu. Pasidžiaugė miesto eglute ir šalia įsikūrusia prakartėle.

Pradinukai nuoširdžiai tiki, kad visi drauge Kalėdų laukimą gali paversti stebuklingu. Jie linki įžiebti švenčių laukimo švieseles savo ir savo namų širdyse!

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Daiva Kazlauskienė