Rugsėjo 19 dieną trečios klasės mokiniai susirinko mokyklos bibliotekoje. Čia vyko netradicinė pamoka – diskusija „Kodėl verta skaityti knygas?“ Pamoką vedė bibliotekininkė D. Stanislovaitienė. Diskusijoje buvo kalbama apie skaitymo naudą. Trečiaklasiai pasidalino patirtimi ir įvardijo priežastis, kodėl knygas skaityti verta. Skaitymas – tai maloni ir prasminga laisvalaikio leidimo forma. Knygos skatina tobulėti, atrasti ir išmokti kažką naujo, jos suteikia peno apmąstymams bei duoda atsakymus į taip rūpimus klausimus. Tik skaitant knygą, galima įsijausti į ją visa širdimi ir išgyventi tai, ką patyrė ir išgyveno knygos veikėjai. Knygų skaitymas tikrai praturtina mūsų žodyną ir daro mus sąmoningesnius, kūrybiškesnius. Skaitant nemažai knygų, akivaizdžiai pagerėja rašymas, daroma mažiau klaidų. Taigi, jei rašyti sekasi sunkiai, vadinasi skaitote per mažai knygų!

Skaitantis žmogus yra gyvas žmogus, kuris mąsto, lavinasi ir neturi laiko nuobodžiauti. Kartais būna labai nuobodu, nėra ką veikti... Paėmus knygą, nuobodulys išsisklaido, o laikas leidžiamas turiningai ir įdomiai. Anglų filosofas F. Bekonas pasakė labai vaizdingai ir tiksliai: „Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą“.

Mokytoja metodininkė Daiva Kazlauskienė