Kovo 6 d. mokykloje lankėsi Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė I. Bareikienė, nes mokykla pareiškė norą dalyvauti saugios gyvensenos prevencijos akcijoje „Būk saugus, mokiny“. Šios akcijos tikslas supažindinti mokinius su saugaus elgesio taisyklėmis buityje ir gamtoje, populiarinti pilietiškumo pavyzdžius, motyvuoti mokinius pilietiškai ir savanoriškai veiklai gaisrinės saugos srityje.

Inspektorė bendraudama su vyresniais mokiniais pateikė įdomios informacijos apie gaisrus, jų priežastis. Ji teigė, kad svarbiausias dalykas – prevencija, t.y. iš anksto numatyti pavojus ir jiems užkirsti kelią. Įtaigūs pavyzdžiai iš gaisrininkų darbo kasdienybės mokiniams buvo įdomūs. Jie geriau suvokė, su kokiais pavojais susiduria ugniagesiai gelbėtojai, kurie ne tik gaisrus gesina, bet padeda nukentėjusiems auto avarijose, likviduojant stichinių nelaimių padarinius ir kitais atvejais. Aktyviausi užsiėmimo dalyviai buvo apdovanoti prizais.

Ypač nuotaikingi užsiėmimai vyko su pradinių klasių mokiniais. Žaisdami, vaidindami situacijas vaikai aiškinosi, kaip kyla gaisrai, kokios jų priežastys ir galimos pasekmės. Ypač emocingai mažiausieji reagavo į meškiuko Jorio nesupratingumą, negebėjimą suvokti, kaip reikia elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Vaikai nuoširdžiai stengėsi padėti meškiukui, jį pamokyti.

Akcijoje „Būk saugus, mokiny“ dalyvavę mokiniai ne tik pasitikrino žinias, bet sužinojo daug naujų dalykų.

N. Babeckienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui