Vasario 13 d. Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinėje mokykloje socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė vaiko gerovės komisijos narius, klasių auklėtojas ir kitus pedagogus supažindino su Lietuvos vaikų apsaugai sukurtu praktiniu įrankiu.

„S.M.A.R.T. tėvystė“ – tai ankstyvosios intervencijos ir prevencijos modelis, kurio tikslas – atpažinti rizikas vaiko gerovei ir reaguoti teikiant pagalbą anksčiau nei atsiranda problemos. Priemonė skirta tiek specialistams, tiek plačiajai visuomenei. Šio įrankio pagalba, galima greitai identifikuoti vaiko gerovės rizikas ir nedelsiant imtis pagalbos veiksmų.

Naudojantis „S.M.A.R.T. tėvystė“ internetine platforma, per trumpą laiką įvertinamos vaiko ir šeimos rizikos bei apsaugos faktoriai.

Priklausomai nuo rezultatų, specialistai galės sudaryti pagalbos veiksmų planą, o auginantys vaikus – objektyviai įsivertinti ir tinkamai reaguoti, stengiantis užtikrinti vaiko interesus.

Išbandyti „S.M.A.R.T. tėvystė“ internetinę platformą galima internetinėje svetainėje www.smarttevyste.lt .

Atsakingi tėvai paprastai ir patogiai gali pamatyti ir identifikuoti galimas problemas auginant atžalas ir jas spręsti savarankiškai arba kreiptis į profesionalus. Jei manoma, kad susiduriama su problemomis, kylančiomis šeimoje, ar norima įsitikinti, kad viskas daroma teisingai, reikia išbandyti įrankį tuoj pat. Visi duomenys, pateikus vertinimo rezultatus, automatiškai sunaikinami. Gautus asmeninius rezultatus galime išsaugoti savo kompiuteryje ar atsisiųsti į el. paštą.

Mokyklos pedagogai mokymų metu praktiškai išbandė šio įrankio galimybes ir įsitikino, kad galima per trumpą laiką įvertinti vaiko ir šeimos rizikas.

Mokyklos informacija

0
0
0
s2smodern