Didžiausios problemos, su kuriomis susiduria jauni žmonės, yra žalingi įpročiai. Psichologinės žalingų įpročių užuomazgos susiformuoja vaikystėje arba paauglystėje. Tai jautrus periodas, kai dėl prasidedančio brendimo, paauglystės smalsumo ir noro pritapti prie bendraamžių, moksleiviai išbando įvairias psichotropines medžiagas.

Spalio 23 d. Jungėnų pagrindinės mokykos 5 – 9 klasių mokiniai vyko į Liubavo Juozo Montvilos pagrindinę mokyklą ir dalyvavo konferencijoje „Gyvenk be žalingų įpročių“. Konferencijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į žalingų įpročių reiškinius, jų žalą moralinei, dvasinei bei fizinei sveikatai.

Pranešimą skaitė 8 klasės mokiniai Aurimas Busila ir Eva Rimavičiūtė. Savo gerąja patirtimi konferencijoje dalinosi penktokė Kamilė Volungevičiūtė, šeštokai Gytis Grinevičius ir Nojus Brokas, 9 kl. mokinys Lukas Markūnas.

Konferencija - puiki prevencinė priemonė, kurios metu mokiniai sutvirtino žinias bei susimąstė apie žalingų įpročių poveikį ir pasekmes. Tikimės, kad mokiniai suvokė, jog žalingi įpročiai yra visai nemadingi, kad juos įveikti galima, tik reikia noro ir pastangų.

Dėkojame Liubavo Juozo Montvilos pagrindinės mokyklos socialinei pedagogei Renatai Bubinienei už pakvietimą ir šiltą priėmimą bei prisiminimo dovanėles visiems dalyviams.

.

Socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė